Главная > Новости > Скільки коштуватиме долар протягом 2011 року: прогноз експертів

Скільки коштуватиме долар протягом 2011 року: прогноз експертів

Категория: Финансы

За даними фахівців, вартість американської валюти зміниться за 2011 рік незначно і через 12 місяців курс становитиме 8,03 грн/долар.

15 провідних українських економістів, банкірів і аналітиків спрогнозували, яким буде курс гривня-долар в 2011 році.

На основі їхніх даних газета "Дело" склала консенсус-прогноз. Згідно з ним, до кінця наступного року долар в Україні незначно подорожчає - до 8,03 грн.

10 з 15 експертів вважають, що наступного року національна валюта девальвує. Позитивним моментом може служити те, що девальвація очікується незначною.

Навіть найбільш песимістичні прогнозисти не передбачають падіння гривні нижче рівня 8,25 грн/дол. до кінця наступного року. У зміцнення гривні за підсумками року вірять тільки троє фінансистів, ще двоє вважають, що наприкінці 2011-го курс долара буде близький до поточного рівня.

Якщо ж проаналізувати всі відповіді експертів, то можна подумати, що курсова ситуація в Україні цього року буде досить нудна. Так, згідно з консенсус-прогнозом всіх учасників опитування, ціна американської валюти зміниться за 2011 рік незначно і через 12 місяців залишиться 8,03 грн/долар, що всього на 0,7% більше поточного значення курсу.

Утім, якраз єдине, чого не прогнозують учасники ринку, так це стабільності. "Очевидна тенденція до посилення волатильності гривні", - констатує голова правління банку "Форум" Ярослав Колесник.

Якщо протягом усього 2010 року міжбанківський курс долара рідко змінювався більше, ніж на 1-2 копійки за тиждень, то наступні 12 місяців зміни очікуються на рівні 5-10 копійок.

"Враховуючи той факт, що НБУ неодноразово заявляв про те, що курс гривні буде відображати стан попиту і пропозиції на ринку, можна очікувати, що вартість нацвалюти в 2011 році буде більш волатильною", - вважає аналітик інвесткомпанії Phoenix Capital Олександр Лозовий.

Схожої думки дотримується і аналітик інвесткомпанії "Ренесанс Капітал" Анастасія Головач. "Нацбанку треба демонструвати, що вони виконують вимоги МВФ про лібералізацію валютного ринку. Тому його виходи з інтервенціями будуть більш рідкісними, що, безумовно, призведе до зростання волатильності", - зазначила експерт.

На думку фахівців, на курс гривні також впливатимуть зростання дефіциту поточного рахунку платіжного балансу і зростання ринку імпорту товарів та послуг.

"Також у 2011 році для гривні традиційно будуть важливий попит на іноземну валюту з боку населення", - наголосив аналітик "Ерсте Банк" Мар'ян Заблоцький.

Нагадаємо, що тільки за останні три місяці населення викупило у банків валюти на 5,2 млрд доларів більше, ніж продало їм. Якщо населення і далі буде скуповувати валюту такими темпами, то це може виявитися дуже вагомим чинником ослаблення гривні.

У першій половині року в Україну буде присутній і додатковий фактор попиту на іноземну валюту. За оцінками Мар'яна Заблоцького, у цей час банки можуть додатково купити 2 млрд доларів.

Це пов'язано з тим, що в меморандумі між Україною і МВФ міститься умова, за якою Нацбанк має скасувати постанову №109, згідно з якою банкам було заборонено враховувати резерви сформовані у валюті при розрахунку валютної позиції.

Після скасування цієї постанови банки почнуть активно скуповувати валюту, що не дозволить гривні зміцнитися в першій половині 2011 року.

Що стосується коливання курсу долара протягом 2011 року, то багато експертів схильні вважати, що найбільший девальваційний тиск на гривню буде спостерігатися в першому і останньому кварталі.

"У січні-лютому гривня перебуватиме під девальваційним тиском внаслідок високих обсягів імпорту енергоносіїв, в той час як експорт буде залишатися досить низьким. До кінця першого кварталу і в другому кварталі можна чекати на зростання експорту укупі з традиційним пожвавленням на фінансових ринках. У результаті, гривня має потенціал для зміцнення. До кінця року, внаслідок збільшення обсягів імпорту, девальваційний тиск на гривню, цілком можливо, відновиться", - прогнозує Дмитро Сологуб.

Источник: http://tsn.ua/groshi/skilki-koshtuvatime-dolar-v-2011-roci-prognoz-ekspertiv.html

Случайные улицы

ул. Кадиевская ул. Почайнинская пер. Грузинский ул. Далекая ул. Ракетная пл. Шевченко Тараса ул. Тростянецкая ул. Оболонская ул. Холмогорская ул. Санаторная пер. Волго-Донский пер. Красноармейский ул. Гаврилюка Александра ул. Верховинная ул. Батуринская ул. Радищева ул. Скляренко Семена ул. Кащенко Академика пер. Охтырский ул. Героев Севастополя ул. Школьная ул. Коцюбинского Юрия ул. Кутузова ул. Саврасова ул. Тропинина
Нас находят по поисковым запросам
скільки = долар гривня долар прогноз прогноз курса долара до кінця 2011 року прогноз на долар до кінця 2011 року по скільки долар 2011 найбільший курс долара у 2011 році прогноз валютного ринку в 2011році по скільки долар прогноз курсу гривні до кінця 2011 року скільки долар скільки буде коштувати долар до нового року гривни доларі прогноз киев щот буде з доларом до кінця 2011року "прогноз валютного ринку" долар скільки скікі має грн долар курс долара протягом десяти років в україні долар гривня по скільки буде долар прогноз валютного ринку стан долара до кінця 2011року прогноз курсу долара до кынця 2011 долар 2011 року прогноз курс долара курс гривні 2011 рік долар подорожчає до нового року 2011 10 доларів скільки це гривень скільки коштує купити долар курс долара прогнози експертів прогноз курсу валют до кінця 2011 року прогноз курсу долара найбільший курс гривні прогнози курсу долара ПРОГНОЗ КУРСУ ДОЛЛАРА ДО КІНЦЯ 2011 РОКУ скільки долар в україні по скільки курс долара Скільки коштує долар скільки буде гривень з 25 доларів курс долара до гривні 2010-2011 долар 2011 по скільки долар в україні три долари скількі гривень? купити2 долара гривня протягом року курс долара у 2011 році скільки має 1 долар грн прогноз експертів скильки гривен мае $ скільки має долар скількі це 10 доларів прогнози експертів курсу долара на 2012 рік скільки грн має долар? По скільки долари скільки коштує 1 долар в україні доларів скільки буде скільки долар має гривень скільки має один долар скільки це 10 доларів скількі гривень у доларі скільки коштує 1 доллар в гривнях Скільки буде 10 доларів скільки коштує 1 долар в гривнях скільки коштує 10 доларів середній рівень долара до гривні в 2011 році Найбільша ціна долара 2010 поскільки долар у 2013 році средний курс долара за 2010-2011 год скільки коштував долар у жовтні 2000