Главная > Новости > Росія та Євросоюз розпочали війну за Україну

Росія та Євросоюз розпочали війну за Україну

Категория: Политика

Аналітики ввжають, що 2011 буде роком конкуренції за Україну між Євросоюзом і Росією. І хто буде швидше і спритніше діяти, той і отримає український внутрішній ринок.

Заява першого віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва про завершення підготовки нової угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД до січня-лютого слід розглядати як сигнал Брюсселю про наявність у офіційного Києва альтернативи співпраці з ЄС у вигляді партнерів в СНД.

Таку думку висловив аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

"Нинішній рік буде роком конкуренції за Україну між Євросоюзом і Росією. І хто буде швидше і спритніше діяти, той і отримає український внутрішній ринок і ресурси для свого інтеграційного проекту", - упевнений він.

Експерт також нагадав, що в січні 2011 року очікується ключовий раунд переговорів з європейською стороною щодо зони вільної торгівлі України-ЄС. За його словами, заявою про намір долучитися до зони вільної торгівлі в рамках СНД Київ заздалегідь попередив, що на поступки більше не піде, і очікує поступок від Брюсселя.

Разом з тим Володимир Горбач вважає, що в ідеалі Україна була б вигідна зона вільної торгівлі і з ЄС, і з СНД. Але ринки Євросоюзу "на кілька порядків більш ємкі і різноманітні, ніж сировинні ринки країн СНД".

На його думку, "надважливими" є умови, на яких будуть укладені угоди з обома сторонами. У випадку з СНД експерт нагадав про послідовне вилучення Росією з подібних угод енергоносіїв, які є ключовим товаром для України, а також обмеження доступу українських продуктів та інших товарів на російські ринки.

Як повідомлялося, раніше Андрій Клюєв заявив, що Україна може підписати договір про зону вільної торгівлі з країнами Союзу незалежних держав у січні-лютому 2011 року.

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/rosiya-ta-yevrosoyuz-rozpochali-viynu-za-ukrayinu.html

Случайные улицы

ул. Ковпака ул. Шполянская ул. Магнитогорская ул. Молочанская бульв. Русановский ул. Машинистовская ул. Черновола Вячеслава ул. Вильямса Академика аллея Героев Крут ул. Авторемонтная ул. Планетная ул. Ахматовой Анны спуск Андреевский ул. Гагарина Юрия ул. Остерская пер. Лодыгина ул. Краснодонская ул. Корабельная ул. Улитина Ивана ул. Чапаева ул. Вокзальная пер. Бонч-Бруевича ул. Теремковская ул. Горенская ул. Ужвий Наталии
Нас находят по поисковым запросам