Главная > Новости > Замах на члена Конгресу США: вона важко поранена, шестеро вбитих

Замах на члена Конгресу США: вона важко поранена, шестеро вбитих

Категория: Мир

Чоловік підійшов до Габріель Гіффордс ззаду і вистрілив у голову. Потім нападник відкрив хаотичну стрілянину. Стан політика важкий. Шестеро людей, серед яких дитина, загинули.

Озброєний чоловік відкрив стрілянину під час виступу члена Конгресу США від Арізони, представниці Демократичної партії Габріель Гіффордс.

Політик отримала кульове поранення у голову. Повідомляється, що шестеро людей, зокрема помічник конгресмена і федеральний суддя Джон Ролл, загинули. За останніми даними 19 дістали поранення (раніше повідомлялося про 12).

Вогонь з напівавтоматичного пістолета на очах сотень присутніх відкрив невідомий чоловік, затриманий на місці злочину і пізніше ідентифікований як Джаред Лофнер, 22 років.

Гіффордс доставили гелікоптером до місцевої університетської лікарні, де їй була проведена термінова операція. Зараз конгресмен перебуває в палаті інтенсивної терапії. Лікарі оцінюють її стан як дуже важкий, але не безнадійний.

До тієї ж лікарні було доставлено ще дев'ять потерпілих, одна з яких, 9-річна дівчинка, померла від отриманих ран.

Політик проводила зустріч зі своїми прихильниками в супермаркеті у місті Тусон, коли чоловік раптово підібрався до неї ззаду, не сказавши ні слова, вистрілив у неї, і продовжив стріляти, поки його не скрутили.

За неофіційними даними, Лофнер на першому допиті показав, що діяв сам один. Проте шериф округу Піма заявив журналістам, що, на думку поліції, у нього був спільник, якого зараз розшукують.

Поліція з'ясувала, що Лофнер жив у п'яти хвилинах їзди на автомобілі від місця трагедії.

Напередодні замаху він залишив у своєму блозі відеозвернення, в якому прощався з друзями і просив їх "не сердитися" на нього.

В інших записах він різко критикував президента Барака Обаму, який, на його думку, "промиває мізки народу", називав себе "військовим рекрутом", а своїми улюбленими книгами - "Майн Кампф" Гітлера і "Комуністичний Маніфест" Маркса і Енгельса.

За словами шерифа, Лофнер "осудний, але душевно не цілком здоровий".

Групу своїх співробітників до Тусона направило ФБР. Моніторинг ситуації в Арізоні веде адміністрація Білого дому.

Президент Барак Обама виступив на прес-конференції у Вашингтоні з короткою заявою, в якій назвав Гіффордс особистим другом і висловив надію на її одужання. "У нас ще немає відповідей на всі питання, - продовжив Обама. - Але ми знаємо, що такий безглуздий і жахливий акт насильства не повинен мати місця у нашому вільному суспільстві".

40-річна Габріель Гіффордс, член демократичної партії, представляє в Конгресі 8-й округ штату Арізона з 2007 року. Вона є членом кількох комітетів конгресу, в тому числі комітету зі збройних сил і комітету із зовнішньої політики.

Джефф Роджерс, голова місцевого відділення Демократичної партії, заявив, що Гіффордс є "зіркою, що сходить" і в майбутньому вона сподівалася стати сенатором від Арізони.

Гіффордс одружена з астронавтом Марком Келлі, який у квітні має очолити останню місію шаттла Endeavour. Він перебував у Х'юстоні в рамках підготовки до польоту, але після звістки про поранення дружини прилетів до Арізони. Його брат-близнюк, Скотт Келлі, зараз перебуває на МКС.

Источник: http://tsn.ua/svit/zamah-na-chlena-kongresu-ssha-vona-vazhko-poranena-shestero-vbitih.html

Случайные улицы

ул. Гагарина Юрия пер. Радищева ул. Озерная ул. Спасская пл. Ленинградская ул. Некрасовская ул. Линейная пер. Моторный ул. Алма-Атинская ул. Якубовского Маршала ул. Янгеля Академика ул. Курская пер. Стратегический ул. Радостная ул. Красноводская ул. Жуковского Василия ул. Казанская ул. Светлогорская ул. Медовая ул. Пролетарская пер. Щорса ул. Довженко Александра ул. Малышко Андрея пер. Шишкинский пер. Стадионный
Нас находят по поисковым запросам