Главная > Новости > Євросоюз просять не пускати до себе недемократичних українських чиновників

Євросоюз просять не пускати до себе недемократичних українських чиновників

Категория: Политика

Вінницькі правозахисники повідомляють ЄС, що в Україні можна спостерігати "повну відсутність системних поліпшень" у сфері дотримання прав людини й свободи ЗМІ.

Вінницька правозахисна група просить уряди країн Євросоюзу обмежити можливість подорожувати в країни ЄС українським чиновникам і співробітникам правоохоронних органів, причетним до переслідувань правозахисників.

Такі ж заходи правозахисники просять застосувати до тих, хто причетний до утисків вільної преси й свободи слова, хто залучений у переслідування біженців і шукачів притулку й у сприяння нелегальній міграції через територію України.

Як йдеться у зверненні групи, в Україні можна спостерігати "повну відсутність системних поліпшень" у сфері дотримання прав людини й свободи ЗМІ.

"До традиційних проблем жорстокості й корумпованості міліції, відсутності доступу до ефективного й справедливого правосуддя… нова влада додала й свої "фірмові страви" – грубі переслідування правозахисників, відновлення методів "каральної психіатрії", різке посилення незаконних обмежень свободи мирних зібрань, системні утиски електронних ЗМІ", - говориться в заяві групи.

Правозахисники відзначають, що "почастішали випадки переслідувань журналістів, пов'язані з виконанням їхніх професійних обов'язків", не притягнуті до відповідальності замовники вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, виконавці й замовники вбивства Василя Климентьєва, блокуються можливості мовлення телеканалів і т.д.

"Уперше в історії України влада використовує ганебні методи каральної психіатрії для боротьби з громадськими активістами й правозахисниками. Так у Вінниці прокуратура області намагається заточити в психіатричну лікарню цілком здорову людину - профспілкового діяча й правозахисника Андрія Бондаренка, який відстоює права людей на виплати заробітної плати", - йдеться у заяві.

Виходячи з цього, правозахисники просять ЄС і Раду Європи підготувати спільну доповідь про стан дотримання прав людини в Україні, скласти й оприлюднити список чиновників і співробітників правоохоронних органів, причетних до порушень прав людини, утисків правозахисників, журналістів і громадських активістів, переслідувань біженців.

"Ми просимо країни ЄС, насамперед ті, які здійснюють спільну візову політику в рамках Шенгенської угоди - обмежити можливості в'їзду в Євросоюз зазначеної групи осіб ", - закликали вінницькі правозахисники.

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/yevrosoyuz-prosyat-ne-puskati-do-sebe-nedemokratichnih-ukrayinskih-chinovnikiv.html

Случайные улицы

ул. Сквирская ул. Золотоустовская дорога Кольцевая ул. Заньковецкой ул. Станиславского ул. Лаболаторная ул. Чигиринская ул. Гаршина пл. Харьковская ул. Нестерова ул. Арсенальная ул. Новоукраинская ул. Малышко Андрея пер. Десятинный ул. Саратовская спуск Кудрявский ул. Гулака Николая ул. Чаадаева Петра ул. Ирчана Мирослава ул. Багговутовская ул. Товарная ул. Кобылянской Ольги пер. Кировоградский пер. Левадный ул. Рыкова Комиссара
Нас находят по поисковым запросам