Главная > Новости > Міжнародні резерви НБУ виросли на третину

Міжнародні резерви НБУ виросли на третину

Категория: Финансы

На думку Нацбанку, незважаючи на таке активне збільшення резервів, їх розмір все ще далекий від "безпечного".

За даними Національного банку, міжнародні резерви України за 2010 рік виросли на 8,1 млрд доларів (30,5%) і на кінець року склали 34,6 млрд доларів.

Як повідомив Олег Іванець, аналітик "ЯРЕМ АРТ Капитал", в першій половині 2010 року НБУ активно скуповував валюту з ринку для поповнення своїх резервів, не даючи тим самим гривні зміцнитися на тлі домінування попиту на гривню над її пропозицією. У другому півріччі ринкова тенденція змінилася на протилежну і НБУ був вимушений проводити інтервенції для підтримки курсу.

В той же час, за словами експерта, міжнародні резерви все одно збільшувалися, в першу чергу, за рахунок грошей від випуску суверенних єврооблігацій (2 млрд доларів). Проте, незважаючи на таке активне збільшення резервів, їх розмір все ще далекий від "безпечного", визначеного в міжнародній практиці на рівні 100% від короткострокового боргу країни (44 млрд доларів на кінець 2010 року).

"У 2011 році резерви НБУ в основному збільшуватимуться за рахунок кредитів МВФ, які націлені на підтримку валютної стабільності при впровадженні плаваючого курсу і зростаючої лібералізації ринку, а також нових зовнішніх запозичень уряду. В цілому ми чекаємо ріст міжнародних резервів до 43 млрд долароів на кінець 2011 року", - відмітив Іванець.

Нагадаємо, золотовалютні резерви НБУ в грудні 2010 році збільшилися на 1,037 млрд доларів, і склали 34 млрд 576,4 млн доларів.

Источник: http://tsn.ua/groshi/mizhnarodni-rezervi-nbu-virosli-na-tretinu.html

Случайные улицы

ул. Бакинская ул. Санаторная ул. Бурмистенко ул. Заводская пл. Ленинградская пл. Бессарабская ул. Прилужная ул. Вавиловых ул. Ворошилова ул. Смольная ул. 4-линия ул. Бутлерова Академика ул. Верещагина ул. Клеманская бульв. Труда ул. Глазунова ул. Красицкого ул. Кобылянской Ольги ул. Межевая ул. Мурманская пл. Святошинская пер. Харьковский пер. Куреневский ул. Кричевского Федора ул. Доброхотова Академика
Нас находят по поисковым запросам
що таке міжнародні резерви резерви нбу мвф резерви нбу за міжнародною практикою тенденції міжнародні резерви україни в 2011 резерви нбу за міжнародною практикою що таке суверенні єврооблігації мыжнародны резерви що це таке міжнародні резерви україни 2011 міжнародні валютні резерви України кінець 2010 року міжнародні валютні резерви НБУ 2010 рік міжнародні резерви україни міжнародні резерви україни -це міжнародні резерви нбу міжнародні резерви міжнародні резерви та інтервенції нбу міжнародні резерви та інтервенції 2010 міжнародні резерви та інтервенція нбу міжнародні резерви та інтервенції національного банку україни за 2011 Міжнародні резерви та інтервенції Національного банку України міжнародні золотовалютні резерви (нбу) у грудні 2010 року збільшилися