Главная > Новости > У середу суд візьметься за героїзацію Шухевича

У середу суд візьметься за героїзацію Шухевича

Категория: Украина

12 січня Вищий адміністративний суд України розгляне позов щодо скасування президентського Указу про присвоєння Роману Шухевичу звання Герой України.

Вищий адмінсуд 12 січня розгляне позов щодо скасування президентського Указу про присвоєння Головнокомандуючому УПА в 1942-1950 роках Роману Шухевичу звання Герой України.

Про це повідомив позивач донецький адвокат Володимир Оленцевич.

До розгляду позову в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, суд залучив сина Романа Шухевича - Юрія-Богдана Шухевича.

"Судове засідання призначене на 10.00 12 січня", - сказав Оленцевич.

Він зазначив, що подав позов до Донецького окружного адміністративного суду (ДОАС) ще у вересні 2008 року, проте 11 лютого 2009 року цей позов судом було відхилено.

Позивач оскаржив рішення ДОАС в Донецькому апеляційному адміністративному суді (ДААС), який своїм рішенням від 12 травня 2009 року залишив постанову ДОАС в силі.

"Проте я подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України, за якою у вересні 2009 року було відкрито провадження", - уточнив Оленцевич.

За його словами, 3 листопада 2010 року, Вищий адмінсуд виніс рішення скасувати постанову Донецького окружного адмінсуду від 11 лютого 2009 року та рішення Донецького апеляційного адмінсуду від 12 травня 2009 року, і направити справу до суду першої інстанції на новий розгляд.

Тепер, згідно з новим законодавством, з 13 травня всі позови щодо Указів президента розглядає тільки Вищий адмінсуд.

Як повідомлялося, звання Героя України головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу було присвоєно відповідно до указу колишнього президента України Віктора Ющенка від 12 жовтня 2007 року.

Нагадаємо, в липні Вищий адміністративний суд України припинив розгляд касаційної скарги сина командира Шухевича за позовом громадянина Анатолія Соловйова до Ющенка про визнання незаконним його указу про присвоєння Шухевичу звання Героя.

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/u-seredu-sud-vizmetsya-za-geroyizaciyu-shuhevicha.html

Случайные улицы

ул. Урловская ул. Хорольская ул. Ставропольская пр. Перемоги шоссе Надднепрянское ул. Ирпенская ул. Грекова Академика пл. Амурская ул. Круглоуниверситетская ул. Верхнеключевая ул. Батуринская пер. Полевой ул. Кареловская ул. Газовая ул. Матеюка Николая ул. Кармелюка Устима ул. Запорожца Петра ул. Фрометовская ул. Профинтерна ул. Алма-Атинская ул. Жмеринская пер. Рыльский шоссе Чапаевское ул. Народная ул. Кочерги Ивана
Нас находят по поисковым запросам