Главная > Новости > Львівські школярі вивчатимуть історію України за "спеціальним" підручником

Львівські школярі вивчатимуть історію України за "спеціальним" підручником

Категория: Украина

Львівські депутати виділили кошти на видання спеціального підручника з української історії для старшокласників. Утім, що саме буде в книгі, наразі невідомо.
У Львові створять свій посібник з історії України
Львівська міськрада виділила з бюджету півмільйона гривень для видання спеціального посібника з історії для старшокласників, де "були б правдиві матеріали про історичні події в Україні, а не викривлені Міносвітою".

Як зазначили вчителі, за новою програмою сьогодні уроки історії України скоротили до однієї години на тиждень і викласти учням увесь матеріал педагогам складно. Крім того, посібників з історії Галичини та Визвольного руху нині у школах не вистачає.

"Треба більше зацікавлювати дітей історією рідного краю. Немає факультативу, а варто було б видати і такий посібник про історію Галичини. Бо дітям цікаво, що було з їхніми дідом і бабунею, як мама пережила ці роки, це історія родини", - пояснила вчитель історії Львівської школи №9 Наталія Сподарик.

Водночас, хоча гроші з бюджету виділені, як саме має виглядати книжка і який період історії вона охоплюватиме, наразі невідомо.

Директор музею "Тюрма на Лонцького", історик Руслан Забілий дещо скептично поставився до задуму міських депутатів видати такий посібник.

Хоча науковець вважає, що вартувало б видати книжечку для школярів з історії рідного краю, але над проектом мала б працювати група істориків і робота потриває не менше року. Водночас він наголошує, що недоцільно писати підручник, інтерпретуючи шкільний.

"Усе залежить від того, як адаптований підручник, як дитина сприймає матеріал. Історія визвольного руху – це не тільки історія Галичини, України, а це родинна історія. Коли щось собі чиновники дозволяють викидати зі шкільних підручників, з теми про Визвольний рух, репресії, голодомор, то мене це ображає, як і тисячі родин, які постраждали від тоталітарного режиму", - зазначив Забілий.

Як повідомлялося, 14-15 січня у Львові в Українському Католицькому університеті науковці і вчителі історії з різних регіонів вперше спільно обговорять питання створення нового підручника з історії України та укладання нової історичної політики в державі.

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/lvivski-shkolyari-vivchatimut-istoriyu-ukrayini-za-specialnim-pidruchnikom.html

Случайные улицы

ул. Боткина ул. Волкова Космонавта ул. Щекавицкая ул. Новоукраинская ул. Мелиоративная ул. Фрунзе ул. Крупской пл. Космонавтов ул. Волховская ул. Хорива аллея Петровская ул. Электротехническая ул. Молочанская ул. Серповая пер. Липский ул. Обсерваторная ул. Заречная ул. Блакитного пр. Свободы ул. Туровская ул. Канальная пер. Бауманский ул. Жукова Маршала ул. Подлесная ул. Павлоградская
Нас находят по поисковым запросам