Главная > Новости > "Швидка допомога" приїжджатиме до киян без лікаря

"Швидка допомога" приїжджатиме до киян без лікаря

Категория: Украина

Лікарі чекатимуть хворих у спеціально обладнаних приймальних відділеннях при лікарнях Києва, куди їх довезе "швидка".

На столичній "швидкій допомозі" плануються реформи. Вже в цьому році у складі чергових бригад, які виїжджають за номером 103, може не бути лікарів. Вони почнуть приймати пацієнтів, як розповів один з лікарів швидкої допомоги, у спеціально обладнаних приймальних відділеннях при лікарнях Києва.

А фельдшерам з ініціативи главку охорони здоров'я зараз підвищують кваліфікацію. Незабаром вони замість лікарів будуть спілкуватися на виклику з хворими та ставити попередній діагноз. "Зараз всі фельдшери проходять курси підвищення кваліфікації, щоб при необхідності замінювати лікарів", - розповів "Сегодня" один з лікарів.

Член комісії Київради з охорони здоров'я Олександр Пабат каже, що всі зміни були описані в правилах роботи швидкої допомоги, затверджених Київрадою у кінці минулого року з ініціативи швидкої допомоги.

"Проект лобіювала швидка допомога, щоб частину викликів перекласти на невідкладну допомогу, що, до речі, цілком обґрунтовано", - сказав він. Справа в тому, що дуже часто люди телефонують на 103 з дріб'язковими скаргами, а часом просто порадитися. "Тільки в 35% людей дійсно потрібно госпіталізувати, а визначити за телефоном ступінь серйозності ситуації неможливо. Бабусі там такі симптоми навидумують", - розповіла диспетчер однієї з підстанцій "швидкої". Один виїзд лікарів обходиться в чималі гроші, адже це бензин, амортизація ... Не кажучи вже про те, що в цей момент десь дійсно може вмирати людина.

"Фельдшер ж приїде, поставить попередній діагноз і в разі потреби відвезе пацієнта в приймальню, де його зустріне лікар", - сказали у "швидкій допомозі".

Щоправда, в мерії поки прораховують плюси і мінуси цієї новинки. "Так, реформи будуть. У всьому цивілізованому світі "швидка" приїжджає, коли проблема зі здоров'ям виникає тільки на вулиці, у дім приходять сімейні лікарі. До цього ми і прагнемо. Але сказати, що все це буде завтра, я не можу", - сказав заступник начальника главку охорони здоров'я Володимир Загородній.

Є думка, що ця реформа може дорого обійтися киянам. "Чи зможуть фельдшери відрізнити інфаркт від інсульту, наприклад. Як це все буде на практиці, поки незрозуміло", - говорить глава комісії Київради з питань охорони здоров'я Алла Шлапак.

Практикуючі лікарі це підтверджують. "Дуже часто хворий може описати симптоми так, що здасться, мовляв, нічого страшного. Але насправді один із симптомів, наприклад, апендициту - висока температура. У даному випадку важливий кожну годину, адже справа може закінчитися перитонітом. А високий тиск може бути сигналом починається інсульту. Якщо хворий побачить лікаря через три години, його можуть вже
не врятувати", - заявив дільничний лікар Олег Філіпчук.

Правда, головлікар станції швидкої допомоги Анатолій Вершигора вважає: "Дуже часто буває, що фельдшери досвідченіше і уважніше лікарів. Якщо вони ще пройдуть курси, то проблем взагалі не буде".

Нагадаємо, в цьому році столична влада пообіцяла пункти прийому сімейних лікарів.

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/shvidka-dopomoga-priyizhdzhatime-do-kiyan-bez-likarya.html

Случайные улицы

ул. Урицкого ул. Родимцева Генерала ул. Девятого Мая ул. Киевская пер. Левадный ул. Шимановского Виталия ул. Героев Севастополя пер. Лермонтова 1-й ул. Стальского Сулеймана ул. Пика Вильгельма ул. Каштановая ул. Запорожца Петра ул. Советская пер. Моторный ул. Набережно-Луговая пер. Лабораторный ул. Яблочкова ул. Боричев ток ул. Машиноcтроительная ул. Дорогожицкая ул. Рейтарская ул. Университетская ул. Тальновская ул. Голосеевская ул. Челябинская
Нас находят по поисковым запросам