Главная > Новости > ПР: п’ять років насильницької українізації призвели до неграмотності

ПР: п’ять років насильницької українізації призвели до неграмотності

Категория: Украина

У ПР впевнені, що навіть п'ять років насильницької українізації, які влаштувала попередня влада, не змогли здолати російську мову, але люди, на жаль, стали неграмотними.

На думку народного депутата, заступника Голови парламентської фракції Партії регіонів Вадима Колесніченка, п'ятирічна насильницька українізація показала небажання українського суспільства відмовитися від використання в побуті російської мови, але призвела до безграмотності.

За словами нардепа, статистика запитів на сайті "Вікіпідея" свідчить про широке використання російської мови серед українців на побутовому рівні.

"І сьогодні, коли ультранаціоналісти намагаються продовжити свою політику по дискредитації законного права кожного громадянина України на використання російської мови, тільки Інтернет залишається єдиним вільним середовищем комунікації для представників російськомовного населення нашої країни", - заявив народний депутат.

"Популярність російської мови підтверджена об'єктивними міжнародними статистичними даними, що свідчать не просто про поширеність російської мови серед населення України, а й про її щоденне використання молоддю", - підкреслив політик, посилаючись на дані, оприлюднені "Вікіпедією".

На його думку, близько 70% громадян нашої країни щодня використовують російську мову як засіб комунікації. "Для більшості з них вона є рідною. І, на жаль, держава поки що не забезпечує невід'ємне право своїх громадян на використання рідної російської мови в усіх сферах суспільного життя. Але вона зобов'язана це зробити", - заявив Вадим Колесніченко.

Парламентарій висловив упевненість в тому, що від русофобської політики попередньої влади постраждала не тільки російська мова, але й інші національні мови України. "Спостерігається критичне зниження грамотності. Характерно, що навіть кількість переглянутих користувачами з України англомовних сторінок "Вікіпедії" впала майже на 25%", - резюмував він.

Нагадаємо, 7 вересня у Верховній раді був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками коаліції Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.

Формально даний законопроект не робить російську мову другою державною, але надає їй право "вільного функціонування практично у всіх сферах діяльності", що рівнозначно офіційному статусу

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/u-pr-pozhalilisya-p-yat-rokiv-nasilnickoyi-ukrayinizaciyi-prizveli-do-negramotnosti.html

Случайные улицы

ул. Экскаваторная пл. Перемоги ул. Добрый Шлях пер. Артезианский бульв. Роллана Ромена ул. Василенко Николая ул. Байковая ул. Донская ул. Герцена ул. Черногорская ул. Набережно-Корчеватская ул. Волго-Донская ул. Краснопольская ул. Витрука Генерала ул. Вербицкого - Архитектора ул. Керченская ул. Двинская ул. Тверская ул. Богатырская ул. Бирюзова Маршала пер. Орловский ул. Кадетский Гай ул. Полевая ул. Ярмолы Виктора ул. Стрыйская
Нас находят по поисковым запросам