Главная > Новости > НБУ: в грудні інфляція була найнижчою за 20 років

НБУ: в грудні інфляція була найнижчою за 20 років

Категория: Финансы

Головний регулятор зазначив, що сповільнилося зростання цін на молочні продукти, макаронні вироби та кондитерські вироби.

Місячна інфляція у грудні 2010 року 0,8% була найнижчою з 1991 року. Про це йдеться в експрес-оцінці НБУ аналізу інфляції.

Нацбанк зазначає, що зниження базової інфляції у 2010 році до 7,9% було обумовлене послабленням "вторинних ефектів від тимчасових шоків на продовольчих ринках в кінці III кварталу".

"Зокрема, істотно сповільнилося зростання цін на молочні продукти, макаронні вироби та кондитерські вироби з борошна та цукру", - підкреслюють в НБУ.

У той же час аналітики "ІНГ Банк Україна" вважають, що низька інфляція в 2010 році значною мірою обумовлена адміністративним стримуванням цін, що створює значні ризики "відкладеної інфляції".

"У 2011 році інфляція в Україні прискориться. Окрім впливу відкладеної інфляції, ми очікуємо прискорення темпів інфляції у 2011 році - до 11,3% у річному вирахуванні, на тлі більш низького врожаю зернових, зростання внутрішнього попиту, а також подальшого підвищення тарифів на компослуги. Зокрема, ми очікуємо зростання тарифів на опалення і гаряче водопостачання в 1 кварталі 2011 року, тоді як у квітні буде чергове підвищення цін на газ для населення на 50%", - відзначають в банку.

Нагадаємо, що інфляція в Україні за підсумками 2010 року становила 9,1%. Уряд заклав у держбюджет-2011 року прогноз інфляції на рівні 8,9%.

Експерти сумніваються в можливості утримання інфляції на такому рівні. НБУ вважає своїм пріоритетним завданням саме стримування інфляції.

Источник: http://tsn.ua/groshi/nbu-v-grudni-inflyaciya-bula-naynizhchoyu-za-20-rokiv.html

Случайные улицы

ул. Береговая ул. Экскаваторная ул. Яблочная пл. Франко Ивана ул. Лаболаторная ул. Шалетт Города пер. Охтырский пер. Моторный ул. Тихая ул. Дымерская пер. Жуковского Василия ул. Некрасовская пер. Минский ул. Деснянская ул. Столетова ул. Далекая спуск Подольский пл. Московская ул. Бонч-Бруевича ул. Набережная пер. Лодыгина ул. Щорса ул. Заречная ул. Ташкентская ул. Золотоношская
Нас находят по поисковым запросам
20 років НБУ інфляція україна за 20 років інфляція в україні за 20 років вплив інфляція 2011 в україні аналіз інфляції нацбанк