Главная > Новости > Під час свят гречка подорожчала на 4 гривні

Під час свят гречка подорожчала на 4 гривні

Категория: Финансы

За словами експертів, надалі прогнозується подальше подорожчання гречки та олії через те, що продавати її на експорт зараз набагато вигідніше, ніж усередині країни.

Після свят українці були неприємно здивовані зростанням цін на деякі ходові продукти. Так, майже на 3 грн подорожчала олія найбільш популярних марок (у середньому до 14-16 гривень) і в середньому на 4 гривні (знову-таки до 16 грн./кг, це понад 30% від грудневих цін) підскочила в ціні гречка.

Водночас подешевшали кури в тушках (на 1,5-2 грн.), сири (окремі сорти - до 10 грн.) та молоко - літровий пакет коштує менше майже на гривню, ніж перед Новим роком, пише "Сегодня".

На думку директора інформкомпаніі "ПроАгро" Миколи Верницького, зниження цін на курятину - лише повернення до звичайного рівня. "Жоден з великих постачальників птиці не зменшував оптові ціни. Після свят люди купують менше, от торгівля і знизила вартість делікатного товару. У найближчі 1-2 місяці ціни на птицю залишаться стабільними", - стверджує Верницький.

А от подорожчання гречки і соняшникової олії, на жаль, продовжиться, прогнозує експерт. На його думку, олія зростає в ціні через те, що продавати її на експорт зараз набагато вигідніше, ніж усередині країни, от і знизилися поставки в магазини.

"Навіть у Києві, де дрібним виробникам пробитися важко, на полицях супермаркетів з´явилися маловідомі бренди за ціною 11-12 грн. / л олії. Це означає, що великий бізнес жене продукцію на експорт. А подорожчання в роздробі на дві і більше гривні, залежно від популярності торговельної марки, - наполовину через постачальників, наполовину - через торгівлю, - вважає експерт. - Цілком ймовірно, що олія стане дорожчою ще на пару гривень, якщо не втрутиться Антимонопольний комітет, тоді можливе здешевлення".

У прес-службі комітету запевнили, що АМКУ відслідковує ситуацію як з соняшниковою олією, так і з гречкою, і якщо виявиться, що ціни "задирають", виробників і торговців змусять їх знизити.

Нагадаємо, раніше заступник міністра економіки Михайло Русинський заявив, що підстав для різкого зростання цін на продукти першої необхідності і соціально значущі товари в Україні немає.

Источник: http://tsn.ua/groshi/pid-chas-svyat-grechka-podorozhchala-na-4-grivni.html

Случайные улицы

ул. Фестивальная ул. Красноткацкая ул. Владимирская ул. Народная ул. Ирчана Мирослава ул. Новомаститская ул. Марганецкая ул. Обсерваторная ул. Александровская ул. Глубочицкая ул. Сигнальная ул. Пушкина ул. Дундича Олеко ул. Ташкентская ул. Куприна пер. Шевченко Тараса ул. Гринченко Бориса ул. Молочанская ул. Мартиросяна ул. Рогозовская ул. Пролетарская ул. Чернышевского ул. Лесозащитная ул. Крылова ул. Воздвиженская
Нас находят по поисковым запросам