Главная > Новости > Органіку на Марсі виявили ще 30 років тому, але вчені не повірили відкриттю

Органіку на Марсі виявили ще 30 років тому, але вчені не повірили відкриттю

Категория: Наука и IT

Зараз в NASA розробляють довгострокову програму дослідження Марса, розраховану на наступні два десятиліття.

Пошуки органічних сполук на Марсі, які є основним будівельним матеріалом для живих організмів, затягнулися на десятиліття з вини вчених, які самі не повірили у власне відкриття.

Ще в 1976 році два американські посадочних модуля Viking, що дослідили грунт на Червоній планеті, зафіксували в ньому наявність органіки, проте тоді експерти NASA вирішили, що вона була принесена цими апаратами з Землі. Якщо б не цей необачний висновок, то між місіями на Марс не було б такої тривалої перерви, і космічна наука могла б просунутися далеко вперед, вважають тепер деякі вчені.

Результати досліджень 34-річної давності були переглянуті після того, як інший американський апарат Phoenix у 2008 році зафіксував на місці своєї посадки на Марсі наявність перхлоратів - найсильніших окисників, які на Землі застосовують, зокрема, для виготовлення вибухових речовин.

У світлі цього відкриття вчені вирішили повторити головний з експериментів місії апаратів Viking, для чого відправилися в пустелю Атакама у Чилі - одне з найбільш посушливих місць на Землі, де умови максимально нагадують марсіанські. Конкретно, як вважають вчені, грунт у цій пустелі аналогічний тому, що на Червоній планеті.

Самі вчені поки як і раніше обережні у судженнях. Вони кажуть, що перегляд результатів колишніх експериментів зовсім не означає, що на Червоній планеті колись існувало життя. Вони лише погоджуються, що нові дані можуть серйозно змінити методику подальших пошуків життя у Всесвіті.

Зараз в NASA розробляють довгострокову програму дослідження Марса, розраховану на наступні два десятиліття.

Область вивчення буде включати дрібнозернисті осадові породи (пил, пісок), крижані шапки на полюсах і такі ділянки, як яри, де колись могла текти вода або досі може просочуватися в грунт.

Источник: http://tsn.ua/nauka_it/organiku-na-marsi-viyavili-sche-30-rokiv-tomu-ale-vcheni-ne-povirili-vidkrittyu.html

Случайные улицы

ул. Лукьяновская ул. Пулюя ул. Тулузы ул. Далекая ул. Орская ул. Неманская ул. Кудряшова Николая ул. Полковая пл. Спивака Михаила ул. Пехотная ул. Черновицкая ул. Комарова ул. Якубовского Маршала ул. Российская ул. Кемеровская ул. Мартиросяна ул. Прилужная ул. Вокзальная ул. Руденко Ларисы шоссе Гостомельское ул. Дашавская ул. Борисоглебская ул. Верхний Вал ул. Грекова Академика ул. Пшеничная
Нас находят по поисковым запросам
вчені органіки органіка відкриття