Главная > Новости > Рада дозволила Росії добудувати енергоблоки Хмельницької АЕС

Рада дозволила Росії добудувати енергоблоки Хмельницької АЕС

Категория: Финансы

Парламент дозволив добудовувати енергоблоки ХАЕС за допомогою грошей Росії.

Верховна рада ратифікувала угоду між урядами України та Росії від 9 червня 2010 року про співробітництво з добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (Нетішин, Хмельницька область).

Відповідно до підписаної угоди, сторони здійснюють співробітництво в проектуванні, будівництві та введенні в експлуатацію енергоблоків з урахуванням застосування наявних конструкцій з реакторними установками ВВЕР-1000 проекту В-392.

Для реалізації положень угоди компетентним органом від української сторони визначено Міністерство палива та енергетики (зараз - Міністерство енергетики та вугільної промисловості), з російської - Державна корпорація з атомної енергії "Росатом".

При цьому українська сторона покладає функції замовника будівництва на Національну атомну енергогенеруючу компанію "Енергоатом" (Київ), а російська функції генерального підрядника на закрите акціонерне товариство "Атомстройэкспорт".

Документом передбачено, що російська сторона забезпечить організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування, будівництва та введення в експлуатацію енергоблоків, в тому числі для оплати товарів, робіт і послуг, які поставляються з Росії в Україну або закуповуються в Україні, за умови часткового співфінансування з української сторони.

Угодою визначено, що в 3 і 4 енергоблоках ХАЕС протягом усього періоду їх експлуатації повинне використовуватися ядерне паливо, вироблене тільки за російськими технологіями.

Нагадаємо, 6 січня перший віце-прем´єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв звернувся з проханням до Ради ратифікувати угоду між урядами України та Росії від 9 червня 2010 року про співробітництво з добудови 3 і 4 енергоблоків ХАЕС на пленарному тижні 11-14 січня.

17 листопада 2010 року Кабмін запропонував Раді ратифікувати дану угоду.

Уряд 18 лютого 2009 року затвердив тип реактора ВВЕР-1000/В-392 російської розробки для добудови 3 і 4 енергоблоків ХАЕС.

Источник: http://tsn.ua/groshi/rada-dozvolila-rosiyi-dobuduvati-energobloki-hmelnickoyi-aes.html

Случайные улицы

ул. Тарасовская ул. Соляная ул. Малиновского Маршала ул. Энтузиастов ул. Перемоги ул. Коростенская ул. Чаадаева Петра пл. Театральная ул. Новикова-Прибоя пер. Шевченко ул. Исаакяна ул. Рогнединская пер. Гордиенко Костя ул. Стражеско Академика ул. Дзержинского ул. Шалетт Города ул. Верхнеключевая ул. Туровская пер. Виноградный ул. Любарская ул. Витянская ул. Рейтарская ул. Новомичуринская ул. Гончарная пл. Дружбы Народов
Нас находят по поисковым запросам