Главная > Новости > США зупиняють свій адронний колайдер

США зупиняють свій адронний колайдер

Категория: Наука и IT

Роботу прискорювача Теватрон у США буде зупинено. У Великого адронного колайдера не залишиться конкурентів в пошуках бозона Хіггса.

Влада США не знайшла грошей на продовження роботи прискорювача Теватрон, "конкурента" Великого адронного колайдера. З жовтня 2011 року ВАК полюватиме на бозон Хіггса самотужки.

Прискорювач, який працював з 1983 року у національній лабораторії імені Ферма, закриють попри рекомендації вчених: фізики сподівалися, що термін служби приладу продовжать до 2014 року і йому навіть вдасться знайти бозон Хіггса раніше, ніж це зроблять по той бік Атлантики.

Однак міністерство енергетики США відмовилося продовжувати термін експлуатації Теватрон.

"На жаль, зараз бюджетний клімат дуже складний, і додаткове фінансування відшукати не вдалося. Отже, робота Теватрон завершиться наприкінці 2011 фінансового року, як і планувалося раніше", - йдеться у листі керівника наукового напрямку міністерства Вільяма Брінкмана.

Теватрон (Tevatron) - протон-антипротонний колайдер, кільцевий прискорювач, в якому стикаються пучки протонів і антипротонів. Кожен рік роботи Теватрон обходиться американським платникам податків в 35 млн доларів.

Після його виведення з роботи прискорювач у Швейцарії залишиться єдиним у світі, здатним відшукати сліди невловимої частинки.

Бозон Хіггса - останній відсутній елемент сучасної теорії елементарних частинок так званої Стандартної моделі. Ця гіпотетична частинка відповідає за масу всіх інших елементарних частинок. Однак теорія не дозволяє точно встановити масу бозона Хіггса.

Вчені зараз розглядають дві можливості - існування "легкого" і "важкого" варіантів. "Легкий" Хіггс з масою від 135 до 200 гігаелектронвольт повинен розпадатися на пари W-бозонів, а якщо маса бозона становить 200 ГеВ або більше, то на пари Z-бозонів, які в свою чергу породжують електрони і мюони.

У липні Теватрон виключив можливість існування бозона Хіггса в інтервалі мас від 158 до 175 ГеВ. Раніше, в листопаді 2009 року, у Фермілабі "закрили" інтервал з 163 до 166 ГеВ.

Источник: http://tsn.ua/nauka_it/ssha-zupinyayut-sviy-adronniy-kolayder.html

Случайные улицы

ул. Горбачова Емельяна ул. Приколейная ул. Майорова Михаила ул. Питерская ул. Золочевская ул. Бажова ул. Борщаговская пер. Черниговский ул. Никольско-Слободская ул. Международная ул. Комбайнеров ул. Совская ул. Ушицкая ул. Резницкая ул. Константиновская пл. Житнеторжская ул. Рогнединская ул. Фруктовая ул. Лазо Сергея пер. Садовый 1-й ул. Кировоградская ул. Николаева Архитектора ул. Соломенская ул. Суворова ул. Майкопская
Нас находят по поисковым запросам