Главная > Новости > Археологи почали наймасштабніше дослідження місця народження Будди

Археологи почали наймасштабніше дослідження місця народження Будди

Категория: Наука и IT

В Непалі археологи взялися за дослідження однієї з головних буддійських святинь, місце народження Будди Гаутами.

Міжнародна група археологів взялися за масштабне дослідження комплексу Лумбіні в Непалі - однієї з головних буддійських святинь, місце народження Будди Гаутами. Як йдеться в повідомленні ЮНЕСКО, саме ця організація координує проект, а фінансується він з державного бюджету Японії. Передбачається, що дослідження триватимуть три роки. Керує роботами професор Робін Конінг з британського Даремського університету.

У ході досліджень передбачається, зокрема, уточнити датування найдавніших споруд на території Лумбіні, на яких, у свою чергу, ґрунтуються датування життя Будди Гаутами (за різними версіями, VI або V століття до нашої ери).

Центральною спорудою Лумбіні є так звана колона Ашоки, встановлена на згадку про паломництво першого буддійського правителя Індії (III століття до нашої ери). Вона була виявлена в 1896 році. Головним храмом комплексу вважається Майя-Деві, що присвячений матері Будди Гаутами. На його території у 1996 році був знайдений камінь, який, імовірно, відзначає точне місце, де Гаутама з'явився на світ. Власні храми на території комплексу побудували буддійські громади з різних країн, від Камбоджі до Німеччини. У 1997 році комплекс був внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Вважається, що Сіддхартха Гаутама, що народився в садах Лумбіні, був сином глави клану Шакья і до 29 років жив у тих місцях, купаючись у розкоші і навіть не знаючи про те, що на світі існує старість і хвороби. Випадкова зустріч зі старим так потрясла його, що він залишив палац, став мандрівним аскетом і врешті-решт досяг просвітлення і став Буддою (Прокинувся). Вчення Будди Гаутами про Середній шлях лягло в основу буддизму.

Источник: http://tsn.ua/nauka_it/arheologi-pochali-naymasshtabnishe-doslidzhennya-miscya-narodzhennya-buddi.html

Случайные улицы

ул. Гринченко Бориса ул. Миропольская ул. Стражеско Академика ул. Байковая ул. Полярная ул. Гайсинская пл. Спортивная ул. Тампере бульв. Чоколовский ул. Розовая ул. Ирпенская ул. Кузбасская ул. Краматорская ул. Коммунистическая ул. Любарская ул. Введенская пр. Маяковского Владимира ул. Минская ул. Гоголя ул. Строкача Тимофея ул. Ковпака ул. Бурмистенко ул. Мыльчакова ул. Доброхотова Академика пл. Севастопольская
Нас находят по поисковым запросам
шлях гаутами будди