Главная > Новости > За десять років Україна зможе нагодувати півсвіту

За десять років Україна зможе нагодувати півсвіту

Категория: Финансы

Україна – серед трійки світових лідерів із динаміки виробництва їжі. Втім, маючи третину світових чорноземів, вона сама їсть африканську картоплю й часник, польське сало і китайську гречку.

Ціни на харчі у грудні сягнули рекордних позначок і здатні породити планетарну битву за їжу. Про це повідомила Продовольча організація ООН. Утім, Україна - у харчовій війні може опинитися на боці переможців і за 10 років значно збільшити свої продовольчі можливості.

Якби зараз дивним чином ураз зупинилося все сільське господарство, запасів їжі на планеті вистачило б лише на 60 днів – розрахували в ООН. До того ж світові харчі розподілені нерівномірно - 15% населення планети і нині голодує, а продовольча криза тільки наростає.

У найближчому десятилітті ціни на зерно зростуть до 40%, на рослинні олії - на понад 40%, а на молочні продукти - до 45-ти.

Фахівці ООН уважають Україну – серед трійки світових лідерів із динаміки виробництва їжі. Попереду Бразилія, на третьому місці – Росія. За десять років Україна може на третину збільшити свої можливості - планетарної годувальниці.

Поки що внутрішня українська статистика виглядає менш оптимістичнішою. Наразі українці не те що не здатні світ годувати, а й самі недоїдають.

Без державних гарантій, навіть найродючіші землі інвесторів не зваблять. За всі роки незалежності в сільське господарство вклали тільки стільки грошей, скільки галузі потрібно на рік.

За словами міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка, найбільше гальмо для розвитку галузі – непередбачуваність. Найбільше досягнення - фіксований сільгоспподаток.

Наразі в Україні в селі живе щотретій. Для прикладу – у лідера з експорту сільгосппродукції США землю обробляють лише 3% населення.

Добрив недодають і десятої частини, техніка здебільшого – закордонна вживана. Ситуація із землею непевна, законодавча база ще не певніша, а світова битва за продовольство вже триває.

Щоб змінити ситуацію, міністр обіцяє гуртові ринки - нині ринок під контролем кількох бізнесово-чиновницьких груп. Також серед обіцянок і збільшення державних закупівель заздалегідь – тоді й аграрії отримають гроші за майбутній урожай іще до посівної.

Спеціальні пільги мають бути і для вітчизняної техніки. А ще потрібно розібратись із власністю на землю - без неї інвестори не прийдуть. Хоче міністр дешеві кредити - без яких не посієш і не пожнеш.

Він обіцяє фінансувати аграрну науку - бо одна голландська породиста корова дає стільки молока, як сьогоднішня українська ферма.

А поки Україна, маючи третину світових чорноземів, замість планетарної годувальниці, сама їсть африканську картоплю й часник, польське сало і китайську гречку.

Нагадаємо, за даними українського уряду, Україні необхідно переглянути стандарти якості продуктів харчування, щоб вони стали конкурентоспроможними на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Источник: http://tsn.ua/groshi/za-desyat-rokiv-ukrayina-zmozhe-nagoduvati-pivsvitu.html

Случайные улицы

ул. Горбунова Академика пл. Фрунзе ул. Ушинского ул. Лобачевского ул. Новополевая ул. Драгоманова пер. Замковецкий ул. Дыбенко Павла ул. Моринецкая ул. Павленко ул. Жашковская пер. Парковый пер. Ульянова Владимира пер. Кецховели Ладо ул. Воскресенская ул. Паторжинского ул. Закарпатская ул. Инженерная пер. Кияновский ул. Баренбойма ул. Краснопартизанская ул. Чернобыльская ул. Горбачова Емельяна ул. Есеника Сергея ул. Котика Вали
Нас находят по поисковым запросам