Главная > Новости > Fitch знизив рейтинг Греції до "сміттєвого" рівня

Fitch знизив рейтинг Греції до "сміттєвого" рівня

Категория: Мир

Суверенний рейтинг Греції знизився до рівня BB+, прогноз за рейтингом - "негативний". Бюджет країни украй вразливий для несприятливих ризиків.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило рейтинг Греції на один щабель - з рівня BBB- до BB+, прогноз - "негативний".

Таким чином, суверенний рейтинг Греції досяг "непридатного", або "сміттєвого" рівня (junk rating в термінології англомовних інвесторів).

Знизивши рейтинг Греції, аналітики Fitch визнають, що, хоча економічні і бюджетні показники країни в рамках антикризової програми Євросоюзу та МВФ перевершили очікування, важкий тягар державного боргу робить платоспроможність бюджету вкрай вразливим для несприятливих ризиків.

"Незважаючи на суттєві досягнення щодо скорочення дефіциту бюджету в 2010 році - на 6 процентних пунктів в умовах найсильнішої рецесії - зусилля з консолідації у податково-бюджетній сфері повинні залишатися на нинішньому рівні ще кілька років, щоб забезпечити впевненість у кредитоспроможності Греції", - йдеться в повідомленні Fitch.

Якщо економіка Греції не продемонструє відчутних ознак відновлення, експерти не виключають подальшого зниження рейтингу країни.

Навесні 2010 року Греція опинилася на порозі державного дефолту. Грецька криза поставила під загрозу економічне забезпечення усієї єврозони, обваливши євро. Після тривалих консультацій лідери Європи і МВФ домовилися про виділення Греції кредиту в 110 млрд євро за умови введення суворих антикризових заходів.

Перший транш допомоги Афіни отримали у травні, другий - у вересні. У середині листопада Євростат оцінив величину державного боргу Греції в 126,8% ВВП.

Источник: http://tsn.ua/groshi/fitch-zniziv-reyting-greciyi-do-smittyevogo-rivnya.html

Случайные улицы

ул. Донца Михаила ул. Гаврилюка Александра ул. Макаровская ул. Круглая ул. Сырецкая ул. Божков Яр пер. Радищева пер. Бонч-Бруевича ул. Фруктовая ул. Черниговская ул. Ильинская ул. Патриотов ул. Крутогорная ул. Клименко Ивана ул. Шулявская ул. Добрососедская ул. Краснопартизанская пр. Лесной ул. Крыленко ул. Котовского ул. Российская ул. Куприна пер. Цимбалов Яр ул. Кутузова ул. Жабаева Жамбыла
Нас находят по поисковым запросам