Главная > Новости > Суд легалізував сумнівну угоду щодо оренди аеропорту в Жулянах

Суд легалізував сумнівну угоду щодо оренди аеропорту в Жулянах

Категория: Финансы

Окружний адміністративний суд Києва визнав законною передачу в оренду на 49 років маловідомій фірмі "Майстер-авіа" комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Київ".
 
Конкурс на право оренди Міжнародного аеропорту "Київ" (Жуляни) був проведений законно - таке рішення ухвалив Окружний адміністративний суд Києва в кінці минулого року. Тим самим було легалізовано торішнє рішення Київради про передачу всього майна аеропорту переможцю конкурсу - маловідомій компанії "Майстер-авіа" на 49 років.

Як пише "Дело", перемогу "Майстер-авіа" відразу після оголошення результатів конкурсу влітку минулого року оскаржив її конкурент - фірма "Промсоцрозвиток". Ця компанія з російським корінням запропонувала найбільш вигідні умови серед потенційних орендарів аеропорту.

Зокрема, розмір орендної плати, який заявило підприємство "Промсоцрозвиток", склав 15% від вартості активів аеропорту, а пропускна здатність пасажирського терміналу, який зобов'язалася побудувати фірма, повинна була досягти 700 людей на годину. У свою чергу, фірма "Майстер-Авіа" запропонувала орендну плату в розмірі 5,5% від вартості активів і термінал на 320 пасажирів на годину.

Крім "Майстер-Авіа" і "Промсоцрозвитку" у конкурсі брала участь адвокатська компанія "Ес енд Пі". Проте останні дві фірми, за словами голови комісії Володимира Дейнеги, не відповідали вимогам конкурсу. Адвокатська компанія не володіла ліцензією для роботи в авіаційній сфері, а "Промсоцрозвиток" неправильно оформив документи на банківську гарантію. Щоб виправити документацію, київська влада дала останній два тижні, але прочекала тільки три дні і 18 червня зібралася на фінальне засідання.

У результаті "Промсоцрозвиток" не допустили до участі в конкурсі, обґрунтувавши це тим, що в компанії відсутній сертифікат на обслуговування пасажирів в аеропорту.

Хоча, за даними видання, такого сертифіката на момент проведення конкурсу не було і у переможця. "Майстер-Авіа" в момент визначення результатів конкурсу мав на руках лише повідомлення Державіадміністрації про те, що "Майстер-авіа" подало заявку на отримання цього сертифіката. Варто також відзначити, що "Майстер-Авіа" була зареєстрована за два дні до оголошення конкурсу - в травні 2010 року. Її статутний фонд на момент заснування становив 700 тис. гривень, засновником виступила маловідома компанія "Авіагрупа".

18 червня 2010 комісія Київради з питань власності визначила фірму "Майстер-Авіа" переможцем конкурсу на право оренди комплексу будівель, який знаходиться на балансі КП "Міжнародний аеропорт" Київ "(" Жуляни ")". 8 липня 2010 це рішення підтримали 70 з 111 депутатів Київради, які взяли участь у голосуванні.

"Промсоцрозвиток" в суді стверджує, що умови конкурсу були дискримінаційними, а комісія з питань власності Київради діяла з порушенням регламенту.
Суд відкинув усі звинувачення і прийшов до висновку, що підстав для скасування рішення - немає

Згідно з умовами конкурсу, фірма-переможець отримає майно аеропорту "Жуляни" (будівля аеропорту і ще кілька адмінбудівель) в оренду на 49 років. Держава збереже за собою лише злітно-посадочну смугу. Головна умова до претендентів на аеропорт - інвестиції в будівництво міжнародного терміналу, який буде приймати до 320 пасажирів на годину.

Орієнтовна сума, необхідна для будівництва терміналу, - 200 млн грн. Крім орендної плати, переможець конкурсу зобов'язується погасити заборгованість "Міжнародного аеропорту" Київ "перед банком" Хрещатик "у розмірі 22 млн грн.

Источник: http://tsn.ua/groshi/sud-legalizuvav-sumnivnu-ugodu-schodo-orendi-aeroportu-v-zhulyanah.html

Случайные улицы

ул. Донская ул. Серкова Академика ул. Набережно-Луговая ул. Героев Обороны ул. Бестужева Александра шоссе Стратегическое ул. Лукьяновская ул. Кронштадтская ул. Григория Андрющенко ул. Фиалковая пер. Зелинского Академика ул. Мостицкая ул. Народного Ополчения ул. Руднева ул. Макеевская ул. Новороссийская пер. Цимбалов Яр ул. Алексеевская пер. Подольский ул. Нищинского Петра ул. Палладина Академика пер. Левадный ул. Локомотивная ул. Блюхера Василия ул. Малая Житомирская
Нас находят по поисковым запросам
майстер авіа термінал оренда майна аеропорту