Главная > Новости > Міносвіти розширить права російської мови в Україні

Міносвіти розширить права російської мови в Україні

Категория: Политика

Міносвіти прийняла документ, який підвищує статус і розширює сферу використання російської мови, а також пропонує вільний вибір мови навчання.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту завершило громадське обговорення проекту концепції мовної освіти в Україні.

Документ підвищує статус і розширює сферу використання російської мови, а також пропонує вільний вибір мови навчання. Учені й викладачі вважають, що реалізація концепції призведе до русифікації української освіти, пише "КоммерсантЪ-Украина".

Концепцію мовної освіти в Україні Міносвіти (МОН) оприлюднило 27 грудня минулого року. Пропозиції та зауваження до документа приймалися до закінчення новорічних і різдвяних свят - 20 січня. Концепція визначає цілі та завдання вивчення мов у дошкільну, середню, вищу і післядипломну освіту. Як пояснили в Міносвіти, на її основі будуть розроблені державні стандарти мовного навчання, навчальні програми для шкіл і вузів, а також підручники.

У запропонованій концепції МОН російська мова розглядається не як мова національної меншини, а як мова "міжнаціонального спілкування". "Для значної кількості громадян України російська мова є рідною. Нею вільно володіє більшість мешканців нашої країни. Це одна з найпоширеніших міжнародних мов, спорідненена українській", - наголошується в документі. Його автори також підкреслюють, що "вільний вибір мови навчання є важливою характеристикою демократичного суспільства та концепції мовної освіти в Україні".

"Ми не проти української мови, але російській мові в концепції дійсно відводиться самостійна роль, тому що це мова міжнаціонального і міждержавного спілкування в країнах СНД", - заявила один з авторів концепції, професор кафедри педагогіки і психології Южно-Українського регіонального інституту післядипломної педагогічної освіти Євдокія Голобородько.

За її словами, більше 67% населення України використовують російську мову для повсякденного спілкування. "Під час громадського обговорення були висловлені десятки зауважень, в основному критикують посилення ролі російської мови. Але в порівнянні з іншими мовами національних меншин частка російської в Україні незрівнянно велика! Прикро, коли русофобія доходить до абсурду", - вважає професор.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр Борис Колесніков заявив, що до кінця свого президентського терміну Віктор Янукович має зробити російську другою державною.

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/minosviti-rozshirit-prava-rosiyskoyi-movi-v-ukrayini.html

Случайные улицы

ул. Березневая ул. Булаховского Академика ул. Ковельская ул. Рылеева ул. Мостовая пер. Артезианский пл. Кривоноса Петра ул. Щербакова ул. Крылова бульв. Давыдова Алексея ул. Малоземельная ул. Урицкого ул. Воскресенская пер. Черниговский ул. Гамарника пл. Новороссийская бульв. Перова ул. Медовая ул. Каменяров ул. Промышленная ул. Попудренко ул. Серова Валентина ул. Паньковская ул. Александровская пер. Чугуевский
Нас находят по поисковым запросам
державні стандарти з російської мови державний стандарт з російської мови міністерство освіти і науки україни навчальні програми з рос мови