Главная > Новости > Бідність українців зупинила інфляцію в 2010 році

Бідність українців зупинила інфляцію в 2010 році

Категория: Финансы


В Держкомстаті вважають, що подорожчання продуктів не дало занадто серйозного ефекту через обмеженість купівельної спроможності українців.

Державна служба статистики вважає, що підвищення цін на продовольчі товари - основний інфляційний фактор у 2010 році, проте відмічає його помірний вплив через обмежену купівельну здатність українців.

Про це в інтерв'ю виданню "Деловая столица" повідомив перший заступник голови Держстату Вадим Піщейко.

"Безумовно, основний інфляційний фактор у 2010 році це підвищення цін на продукти харчування. Тарифи торік практично не піднімалися, побутова техніка, електроніка дешевшали", - сказав він.

При цьому, зі слів Піщейка, підвищення цін на продтовари у 2010 році не призвело до значного зростання інфляції за підсумками року.

"Одна із причин, чому подорожчання продуктів харчування не дало занадто серйозного ефекту - обмеженість купівельної спроможності громадян. Якщо у 2010 році вони витрачали більше на їжу, то на інші товари та послуги в них залишалося менше грошей. Відповідно, частина із цих товарів і послуг подешевшала, зрівноваживши баланс", - зазначив перший заступник голови Держстату.

Піщейко вважає, що у 2011 році причиною інфляційного зростання стане підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Заступник голови Держстату також відкинув припущення про те, що індекс інфляції розраховується необ'єктивно або під тиском влади.

Нагадаємо, що інфляція в Україні за підсумками 2010 року становила 9,1%. Уряд заклав у держбюджет-2011 року прогноз інфляції на рівні 8,9%.

Експерти сумніваються в можливості утримання інфляції на такому рівні. НБУ вважає своїм пріоритетним завданням саме стримування інфляції.

Источник: http://tsn.ua/groshi/bidnist-ukrayinciv-zupinila-inflyaciyu-v-2010-roci.html

Случайные улицы

ул. Набережная ул. Корчеватская ул. Народного Ополчения ул. Чигорина ул. Предславинская ул. Зоологическая ул. Елочная ул. Донца Михаила пер. Красногвардейский ул. Криничная ул. Дубинина Володи ул. Молочанская ул. Грабовского Павла ул. Жукова Маршала ул. Петровского пер. Волго-Донский пр. Минский ул. Чернобыльская ул. Луначарского ул. Арсенальная пл. Амурская спуск Кловский ул. Ужвий Наталии ул. Васильковская пер. Бестужева Александра
Нас находят по поисковым запросам