Главная > Новости > Над Землею спалахне "друге Сонце"

Над Землею спалахне "друге Сонце"

Категория: Наука и IT

Після вибуху зірки Бетельгейзе над Землею ніби спалахне друге Сонце. За розрахунками вчених, це може статися вже до кінця поточного року.

Мешканці Землі можуть стати свідками наймасштабнішого космічного видовища за весь час існування нашої планети. За прогнозами вчених, зірка Бетельгейзе може у будь-який момент вибухнути, перетворившись на наднову.

Бетельгейзе - зірка із сузір'я Оріона, віддалена від Сонячної системи на 640 світлових років. Згідно з даними астрономів, життєвий цикл цієї зірки закінчується, і вона вже перебуває на стадії червоного надгіганта. А це означає, що лише один крок відокремлює Бетельгейзе від вибуху і перетворення на наднову зірку.

За розрахунками Бреда Картера, фізика з австралійського Університету Південного Квінсленда, цей вибух може статися ще до кінця 2011 року або "в будь-який момент протягом найближчого мільйона років".

Якщо прогнози Картера здійсняться, вибух наднової забезпечить мешканцям Землі найбільше світлове шоу в історії. Здасться, що спалахнуло "друге Сонце" - такою яскравою і величезною буде вогняна куля, і протягом приблизно двох тижнів ніч буде такою ж світлою, як день, а вдень у небі будуть сяяти два сонця одночасно.

На думку прихильників кінця світу в 2012 році, потенційний вибух Бетельгейзе органічно вписується в їхню теорію, оскільки адепти окультних знань пов'язують цю зірку з дияволом.

Але науковці заспокоюють, що вибух наднової відбудеться занадто далеко, щоб заподіяти Землі які-небудь неприємності.

Источник: http://tsn.ua/nauka_it/nad-zemleyu-spalahne-druge-sonce.html

Случайные улицы

ул. Панельная ул. Фадеева ул. Речная ул. Ворошилова ул. Волжская ул. Марганецкая дорога Кольцевая ул. Владимирская ул. Берлинского Максима ул. Новозабарская пл. Первозваного Андрея ул. Купянская ул. Социалистическая пер. Шишкинский ул. Одоевского ул. Жашковская ул. Боровая ул. Новополевая ул. Баренбойма ул. Дашавская ул. Петропавловская спуск Смородинский пер. Котовского пл. Волгоградская пл. Космонавтов
Нас находят по поисковым запросам