Главная > Новости > Лікарі повернули жінці голос, пересадивши їй донорську гортань

Лікарі повернули жінці голос, пересадивши їй донорську гортань

Категория: Наука и IT

Бригада хірургів протягом 18 годин оперувала Бренду. Через два тижні вона змогла сказати дві свої перші фрази.

52-річна Бренда Чаретт Йенсен стала другим у світі пацієнтом, що перенесли трансплантацію донорської гортані, частини трахеї і щитовидної залози.

Завдяки складній операції, проведеній хірургами з декількох країн у Davis Medical Center при університеті Каліфорнії, жінка отримала можливість говорити, самостійно дихати і ковтати, а також відчувати смак і запах.

Всього цього Бренда Чаретт Йенсен була позбавлена протягом 11-ти років. Причиною трагедії стала трубка, введена їй у гортань під час операції і яка пошкодила дихальні шляхи. 11 років дихання жінці забезпечувала трахеотомія, а голос - електронний пристрій.

У жовтні міжнародна бригада хірургів протягом 18 годин оперувала Бренду. Через два тижні вона змогла сказати дві свої перші фрази: "Доброго ранку" і "Я хочу додому".

Попередник Бренди, Тім Хайдлер, котрий переніс аналогічну операцію в 1998 році, заявив, що за останні 13 років жодного разу не пошкодував про те, що йому повернули голос - не дивлячись на те, що йому доводиться щодня приймати препарати, що перешкоджають відторгненню донорських тканин.

Источник: http://tsn.ua/nauka_it/likari-povernuli-zhinci-golos-peresadivshi-yiy-donorsku-gortan.html

Случайные улицы

пл. Героев Великой Отечественной Войны ул. Ольгинская пер. Верхний ул. Раевского Николая ул. 1-я линия ул. Бирюзова Маршала пер. Кировоградский ул. Дмитриевская пер. Балтийский пер. Землянский ул. Лесная ул. Покровская пер. Руднева ул. Подлесная пер. Бурмистенко ул. Ремонтная ул. Тимирязевская ул. Закревского Николая ул. Малышко Андрея ул. Островная ул. Кутузова ул. Дегтяревская ул. Божков Яр ул. Хмельницкая шоссе Надднепрянское
Нас находят по поисковым запросам