Главная > Новости > Україна купить 20 тисяч тонн китайської гречки

Україна купить 20 тисяч тонн китайської гречки

Категория: Финансы

Згідно із попередніми підрахунками, відпускна ціна на китайську гречку в Україні складе 10-11 гривень за кілограм.

Україна має намір завезти з Китаю 20 тис. тонн гречаної крупи. Про це заявив директор департаменту розвитку аграрного ринку Міністерства агарної політики і продовольства Анатолій Розгон.

"Ведуться переговори, найближчим часом українська делегація відправиться в Китай. Є попередня домовленість про ввезення з цієї країни 20 тис. тонн гречки в Україні", - сказав він.

Розгон повідомив, що, згідно із попередніми підрахунками, відпускна ціна на китайську гречку в Україні складе 10-11 гривень за кілограм.

"Це відповідь уряду тим, хто лобіює і підтримує зростання цін на гречку. Нехай вони зі своєю гречкою і залишаться", - сказав він.

Розгон уточнив, що гречку з Китаю буде завозити або Державна продовольчо-зернова корпорація, або ТОВ "Хліб Інвестбуд".

Він зазначив, що вартість гречки, яка сформувалася в Україні, є завищеною.

За інформацією Мінагропроду, собівартість гречки в цьому році становить 1747 гривень за тонну проти 1505 гривень за тонну в 2009 році.

Директор департаменту також повідомив, що Аграрний фонд закупить за форвардними контрактами 20-25 тис. тонн гречки для створення стабілізаційного фонду з метою запобігання ціновим коливанням і підтримки вирощування гречки в цьому році.

За словами Розгона, Мінагропрод чекає розширення посівів гречки в 2011 році з торішніх 200 тис. га до 300 тис. га.

Нагадаємо, раніше експерти попереджали, що внаслідок дефіциту гречка буде дорожчати після новорічних свят. При цьому в супермаркетах Києва кілограм гречаної крупи продавався в середньому по 16 гривень, за кілька днів ціна пакета фасованої гречки піднялася до 17,50-19 грн., а в одному з супермаркетів на Троєщині продукт коштував 25 гривень за кілограм.

18 січня до Генпрокурора Віктора Пшонки та голови АМКУ Василя Цушка звернувся депутат Верховної Ради з проханням провести детальну перевірку мережі супермаркетів столиці на предмет законності значного завищення торговельної націнки на гречку.

Источник: http://tsn.ua/groshi/ukrayina-kupit-20-tisyach-tonn-kitayskoyi-grechki.html

Случайные улицы

ул. Шевченко ул. Коростенская ул. Малиновского Маршала ул. Черняховского ул. Нищинского Петра ул. Трублаини Николая ул. Стеценко ул. Толбухина ул. Богдановская ул. Геофизиков ул. Плещеева ул. Лумумбы Патриса ул. Макеевская ул. Майкопская ул. Алябьева ул. Грабовского Павла ул. Автопарковая ул. Раздельная ул. Усенко Павла ул. Ушакова Адмирала ул. Котика Вали ул. Верховинца Василия ул. Артема ул. Чапаева аллея Петровская
Нас находят по поисковым запросам