Главная > Новости > Єгипет заплеснула хвиля мародерства, поліція зникла з вулиць

Єгипет заплеснула хвиля мародерства, поліція зникла з вулиць

Категория: Мир

Хаос у найбільших містах Єгипту. Мешканці Каїра та Олександрії формують загони самооборони, щоб протистояти грабіжникам, які розгромили вже кілька кварталів.

Єгипет, де вже п'ятий день тривають масові акції протесту з вимогою відставки президента Хосні Мубарака, заплеснула хвиля мародерства, пограбувань та нападів на стратегічні об'єкти.

Пограбування охопили цілі квартали двох головних міст країни – Каїра та Олександрії. Мародери грабують магазини, квартири громадян і навіть лікарні. Лише у столиці було повністю розграбовано щонайменше два великі торговельні центри, а також десятки невеликих магазинів.

Поліція, у тому числі дорожня, повністю зникла з вулиць міста. Для захисту мешканці формують "народні дружини", куди в основному входять молоді люди, озброєні кийками. Добровольці намагаються самостійно регулювати дорожній рух та спільно з військовими протистояти грабіжникам.

Армія зараз охороняє лише життєво важливі об'єкти: міністерства, телебачення, мости, а також іноземні посольства. На тлі загального хаосу від пограбувань постраждала ціла низка магазинів у фешенебельному каїрському районі Замалек, де розташовано багато посольств. Досі в країні не працює Інтернет.

Повідомляється, що сили безпеки відбили спроби натовпу взяти штурмом одну з в'язниць Каїра і будівлю центрального банку. За словами очевидців, для розгону сотень демонстрантів армія використовувала танки і постріли в повітря. Також близько тисяч людей намагалися атакувати будівлю міністерства внутрішніх справ Єгипту в Каїрі.

12 людей загинули в результаті зіткнень між поліцією та учасниками антиурядових демонстрацій в місті Бені-Суейф, розташованому в 100 кілометрах на південь від Каїра. За словами очевидців, демонстранти там намагалися підпалити будинок місцевого поліцейського управління.

Ще у п'ятницю мародери увірвалися до знаменитого Національного музею в Каїрі, де обчистили касу і спалили дві стародавні мумії фараонів.

Масові акції протесту з вимогами економічних і політичних реформ, а також відставки 82-річного президента Хосні Мубарака, який керує країною 30 років, почалися в Єгипті 25 січня і переросли в заворушення.

Влада Єгипту раніше заборонила проведення в країні будь-яких масових акцій, а також оголосила про введення комендантської години, проте ці заходи демонстрантів не зупинили.

За неофіційними даними, жертвами сутичок стали більше 100 людей, у тому числі діти. Більше двох тисяч постраждали.

Намагаючись стабілізувати ситуацію, Мубарак оголосив про відставку уряду і призначив новим прем'єром колишнього міністра цивільної авіації Ахмада Шафіка. Віце-президентом країни став глава розвідки Омар Сулейман (ця посада була вакантною з 1981 року, коли Мубарак став президентом). Однак при цьому глава Єгипту дав зрозуміти, що сам йти не збирається.

Тим часом колишній глава МАГАТЕ, а нині один з лідерів єгипетської опозиції Мохамед ель-Барадеї закликав Мубарака скласти з себе президентські повноваження і створити умови для переходу влади "на користь стабілізації становища в Єгипті". Раніше ель-Барадеї казав, що погодиться стати новим президентом, якщо його підтримають люди.

На думку експертів, не виключено, що ситуація в Єгипті розвиватиметься за сценарієм полій в Тунісі, де внаслідок заворушень президент був змушений втекти з країни.

Источник: http://tsn.ua/svit/yegipet-zaplesnula-hvilya-maroderstva-policiya-znikla-z-vulic.html

Случайные улицы

ул. 2-я линия ул. Донецкая ул. Юры Гната ул. Пехотная пер. Балтийский ул. Лескова ул. Батумская ул. Механизаторов ул. Срибнокольская пр. Правды ул. Нижнеключевая ул. Куприна ул. Крушельницкой Соломии ул. Марганецкая ул. Пимоненко Николая ул. Локомотивная шоссе Харьковское ул. Лаболаторная наб. Оболонская ул. Блюхера Василия ул. Хмельницкого Богдана ул. Декабристов ул. Гарматная ул. Бахмачская ул. Жмаченко Генерала
Нас находят по поисковым запросам