Главная > Новости > Одеські школярі вважають бій під Крутами міфом

Одеські школярі вважають бій під Крутами міфом

Категория: Украина

Більшість старшокласників одеської школи припускають, що сам факт бою простих студентів з більшовиками у 1918 році може бути вигадкою.

Напередодні річниці бою під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року, в одеській спеціалізованій школі №117 пройшов круглий стіл за участю старшокласників на тему "Бій під Крутами: міфи і реальність".

Жоден з присутніх учнів не сказав з упевненістю про те, що бій під Крутами є достовірним історичним фактом. Школярі нарікали на брак літератури і на необхідність спиратися лише на спогади бійців, які залишилися живими після бою. Більшість дітей вважають цю подію міфічною і припускають, що сам факт такої самовідданої поведінки простих студентів може бути вигадкою.

Доцент кафедри історії України Одеського національного університету імені Мечникова Тарас Вінцковський впевнений, що бій під Крутами не може вважати міфічною подією. Він пояснив, що дотримуватися такої думки можуть тільки люди досить слабо знайомі з матеріалом.

Одним з підтверджень реальності цієї історичної події є могили загиблих студентів, які за наказом Грушевського були перепоховані на Аскольдовій могилі. "Це унікальний приклад жертовності - не за наказом, а з власної волі", - відзначив історик значущість героїчного вчинку студентів Київського університету, які самовіддано вступили в бій з більшовиками.

Довідка. З грудня 1917 року Українська народна республіка перебувала у стані війни з Радянською Росією.

Після того, як Центральна Рада, прийнявши четвертий універсал, проголосила незалежність України, більшовицька армія під керівництвом Михайла Муравйова почала наступ на Київ. Війська Центральної Ради були деморалізовані.

Захищати Київ вийшли студенти юнацької школи ім. Богдана Хмельницького та учні київських гімназій.

За 130 км від Києва поблизу станції Крути 29 січня відбувся бій між українськими студентами і армією Муравйова.

За свідченнями істориків, більшість студентів не мали військової підготовки, були погано озброєні. Бій тривав 5 годин. 4-тисячна більшовицька армія Муравйова розбила загін з 300 київських студентів. Всі вони загинули. Більшовики увійшли до Києва.

Згодом бій під Крутами став символом боротьби за незалежність України. Після повернення Центральної Ради до Києва тіла десяти студентів були перепоховані на Аскольдовій могилі у Києві

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/odeski-shkolyari-vvazhayut-biy-pid-krutami-mifom.html

Случайные улицы

пер. Попова ул. Фроловская ул. Клиническая ул. Гринченко Николая ул. Белорусская ул. Карбышева Генерала ул. Краснова Николая ул. Мира ул. Ереванская пер. Ярославский ул. Янтарная пл. Славы ул. Лысогорская ул. Прорезная ул. Уссурийская ул. Рыбная пр. Оболонский ул. Нечуя-Левицкого ул. Тешебаева ул. Макеевская ул. Береговая ул. Пирогова ул. Малоподвальная ул. Миская ул. Старонаводницкая
Нас находят по поисковым запросам
biy pid krutamy повернення центральної ради одеська улица повернення ценральної ради до києва бій під крутами бій під крутами 1918 рік битва під крутами