Главная > Новости > За тиграми стежитимуть за домогою супутників

За тиграми стежитимуть за домогою супутників

Категория: Наука и IT

Учені розраховують, що сучасні технології допоможуть зберегти рідкісні види тварин.

У Непалі вводиться програма спостереження за тиграми за допомогою систем супутникового зв'язку та глобального позиціонування.

Непальський еколог Махесвар Дхакал може, не виходячи зі свого офісу, дізнатися, де знаходиться в даний момент Намобудха, самець бенгальського тигра віком два з половиною роки.

Крім географічних координат, доступна інформація про те, яка температура повітря в місці перебування тигра, на яку висоту в горах він забрався, з якою швидкістю і куди він рухається.

Тигра випустили в джунглях на заході Непалу п'ять днів тому з нашийником, на якому встановлена апаратура глобального позиціонування GPS і модуль супутникового зв'язку GLOBALSTAR.

Вчені розраховують використовувати зібрані дані для визначення площі лісу, достатньої для проживання одного тигра. "Ми хочемо дізнатися, скільки тигрів може жити у лісах Непалу", - заявив Дхакал. За словами еколога, зараз в чотирьох районах країни, що охороняються, живе 155 тигрів, і вченим необхідно знати оптимальну щільність розміщення тварин на відведеній площі.

Нагадаємо, у вересні минулого року тигр Намобудха, налякавши туристів, зайшов на територію готелю, розташованого за межами національного парку. На тілі тварини були виявлені рани, отримані, імовірно, в бійці з більш великим тигром. Тигра зловили, йому була надана допомога. Після того, як рани затяглися, на шиї самця закріпили нашийник з електронним обладнанням. Переконавшись, що тигр звик до нашийника, екологи випустили його в джунглях західного Непалу.

За оцінками фахівців, зараз у дикій природі налічується від 3200 до 3500 особин тигрів. Сто років тому тигрів всіх підвидів налічувалося до ста тисяч. З дев'яти підвидів тигрів три вимерли в XX столітті. За останні кілька років вчені не мають підтверджених спостережень у дикій природі ще одного підвиду - південно-китайського тигра.

Источник: http://tsn.ua/nauka_it/za-tigrami-stezhitimut-za-domogoyu-suputnikiv.html

Случайные улицы

ул. Шлихтера Академика ул. Серафимовича ул. Чернышевского пр. Порика Василия ул. Гайдай Зои ул. Бакинская ул. Верболозная ул. Правобережная ул. Осенняя ул. Николаева Архитектора ул. Красноткацкая шоссе Стратегическое ул. Мыльчакова ул. Комарова ул. Марганецкая ул. Драгомирова ул. Старая Поляна ул. Федько Ивана ул. Гаврилюка Александра ул. Янгеля Академика ул. Кареловская ул. Крайняя ул. Литвиненко-Вольгемут пер. Радищева ул. Жилянская
Нас находят по поисковым запросам