Главная > Новости > У Швеції створено черевики для підключення до соцмереж

У Швеції створено черевики для підключення до соцмереж

Категория: Наука и IT

Технологи розробили систему ідентифікаційних міток для взуття, яка дозволить взаємодіяти з соціальними мережами без участі комп'ютерів і смартфонів.

Шведська компанії WeSC і школа цифрових медіа Hyper Island з Карлскруну розробили систему ідентифікаційних міток для взуття, яка дозволить взаємодіяти з соціальними мережами без участі комп'ютерів і смартфонів.

В основу своєї концептуальної розробки, що отримала назву KarmaTech, шведи поклали технологію радіочастотної ідентифікації (RFID), яка давно вже застосовується для інвентаризації об'єктів (товарів на складах і в магазинах, книг у бібліотеках), а також для ідентифікації особистості (браслети в лікарнях і нічних клубах, мікросхеми в біометричні паспорти і в проїзних квитках).

Будучи нанесеною на підошву взуття, RFID-мітка взаємодіє зі зчитувальним пристроєм у вигляді килимка або вертикальній панелі, розташованої поруч з підлогою. Рідер відправляє дані користувача на сервер-посередник, який передає їх у соціальну мережу у вигляді повідомлення про місцезнаходження або статусу в соціальній мережі.

Крім того, передбачається оснастити кафе та інші подібні заклади аналогом фейсбуковської кнопки Like, що дозволяє, наприклад, вставши на один килимок з новим знайомим, додати його у віртуальні друзі. Крім того, взуття з мікрочіпом дасть можливість проходити на різні заходи або, скажімо, отримувати знижки.

Головною проблемою KarmaTech є відсутність зчитувальних пристроїв там де, за задумом авторів, передбачається використовувати RFID-технологію. Тому говорити про комерційне застосування ідеї поки зарано. Можливо, її вдасться реалізувати найближчим часом у тестовому варіанті.

У серпні минулого року схожий захід провела компанія Coca-Cola, яка роздала браслети з мітками в одному з літніх таборів в Ізраїлі. Маркетингова акція виробника напоїв дозволила молодим людям скласти віртуальний звіт про відпочинок для своїх друзів в соціальних мережах.

Тим часом, скептики, налякані стрімкою віртуалізацією нашого світу, попереджають, що передавати координати можна не тільки в Facebook і що подібні розробки, можливо, і є прообраз того "електронного нашийника", яким нас давно лякали.

Источник: http://tsn.ua/nauka_it/u-shveciyi-stvoreno-chereviki-dlya-pidklyuchennya-do-socmerezh.html

Случайные улицы

ул. Пушкина ул. Причальная пер. Щусева ул. Буденного пр. Тычины Павла ул. Лебедева-Кумача ул. Петропавловская ул. Новаторов ул. Лютеранская ул. Орловская ул. Ирпенская ул. Руднева пл. Почтовая пер. Гордиенко Костя пр. Курбаса Леся ул. Первомайского Леонида пер. Ульянова Владимира пл. Святошинская ул. Предславинская ул. Лебедева Академика ул. Мицкевича Адама ул. Луганская ул. Менделеева пр. Рокоссовского Маршала ул. Кудри Ивана
Нас находят по поисковым запросам