Главная > Новости > Біологи підтвердили невизнану гіпотезу Набокова про метеликів

Біологи підтвердили невизнану гіпотезу Набокова про метеликів

Категория: Наука и IT

Вчені за допомогою аналізу ДНК підтвердили правильність гіпотези Набокова про походження метеликів.

Біологи за допомогою аналізу ДНК підтвердили правильність гіпотези про походження метеликів, запропонованої письменником Володимиром Набоковим. Стаття вчених опублікована в журналі Proceedings of the Royal Society of London.

Набоков все життя захоплювався метеликами - він вивчав морфологію й анатомію цих комах і керував відділом з вивчення метеликів в музеї порівняльної зоології при Гарвардському університеті. Улюбленим предметом досліджень письменника були метелики-голубянки виду Polyommatus blues.

На підставі аналізу геніталій цих комах Набоков розробив нову класифікацію представників роду Polyommatus, що відрізняється від загальновизнаної. Крім того, письменник прийшов до висновку, що P. blues потрапили в Новий Світ з Азії, причому в цілому відбулося п'ять хвиль міграції. Сучасники не оцінили ідею Набокова - незважаючи на те, що він був одним з найвідоміших ентомологів свого часу, багато колег вважали, що письменник добре систематизує деталі, але не здатний до генерації нових наукових ідей.

Автори нової роботи з 1990 року перевіряли укладення Набокова. Зокрема, вчені провели аналіз ДНК P. blues, спійманих в Америці і Європі. Зіставивши отримані послідовності, фахівці побудували карту еволюційних взаємин голубянок Старого і Нового Світу (чим більше відмінностей в геномах двох живих істот, тим раніше їх еволюційні гілки відокремилися один від одного). Результати дослідження повністю підтвердили правоту Набокова.

Нещодавно інший колектив біологів вивчив ще один цікавий момент з життя метеликів - фахівці з'ясували, що самки діви виду Pararge aegeria більшу частину свого часу проводять у польоті, намагаючись знайти партнера для спаровування.

Источник: http://tsn.ua/nauka_it/biologi-pidtverdili-neviznanu-gipotezu-nabokova-pro-metelikiv.html

Случайные улицы

пл. Московская пер. Хорива ул. Сковороды Григория ул. Платоновская аллея Героев Крут пл. Спивака Михаила ул. Народная ул. Мартиросяна ул. Гвардейская ул. Радужная ул. Шолом-Алейхема ул. Кондратюка Юрия ул. Вакуленчука пер. Зелинского Академика пр. Оболонский ул. Гринченко Николая ул. Жолудева ул. Александровская бульв. Перова пл. Славы спуск Боричев спуск ул. Маркса Карла пр. Тычины Павла ул. Красногвардейская ул. Кржижановского Академика
Нас находят по поисковым запросам
Вчені, що вивчають метеликів походження метеликів біологічна гіпотеза про метеликів зоологія метелика і їх походженя еволюція метелика письменники-біологи