Главная > Новости > Затримано п'ятьох підозрюваних у підготовці теракту в Москві

Затримано п'ятьох підозрюваних у підготовці теракту в Москві

Категория: Мир

У Дагестані затримали п'ятьох передбачуваних терористів, які готували "новорічний" теракт у Москві, але який не стався через випадковість.

Оперативники ФСБ затримали п'ятьох підозрюваних у підготовці "новорічного" теракту в Москві 31 грудня 2010 року. Ще п'ятеро передбачуваних терористів у розшуку.

Операція із затримання групи пройшла 29 січня у Дагестані. За даними ФСБ, були затримані 30-річний Шаміль Баймамбетов, 31-річний Тимур Акубеков, 23-річний Ільяс Саїдов та 27-річний Хайрулла Магомедов. Ще одна підозрювана, 24-річна Зейнаб Суюнова, була затримана раніше.

Ще п'ятьох підозрюваних оголосили в розшук. Серед них - Віталій Раздобудько, якого раніше помилково вважали смертником, який здійснив теракт у Домодєдово, і його співмешканка Марина Хорошева.

За версією слідства, усі вищеназвані люди належать до так званого "ногайського батальйону" або "ногайского Джамаату", що діє в Ставропольському краї. У грудні 2010 року вони приїхали до Москви і зупинилися в гостьовому будиночку стрілецького клубу в Кузьмінському парку.

Планувалося, що в новорічну ніч їхня спільниця, ім'я якої не розкривається, прийде в людне місце в центрі Москви й підірве на собі бомбу. Згодом смертницею також мала стати Суюнова.

Однак бомба випадково вибухнула увечері 31 грудня, коли смертниця ще була в будиночку. Єдиною жертвою стала вона сама.

Раніше у ЗМІ з'являлися припущення, що "ногайський батальйон" причетний і до теракту 24 січня у московському аеропорту Домодєдово, в результаті якого загинули 35 людей. Однак Слідчий комітет оголосив, що невдалий "новорічний" теракт і вибух в Домодєдово не пов'язані один з одним.

Источник: http://tsn.ua/svit/zatrimano-p-yatoh-pidozryuvanih-u-pidgotovci-teraktu-v-moskvi.html

Случайные улицы

ул. Сумская ул. Радченко Петра ул. Полесская пер. Козловского Ивана ул. Костельная ул. Раевского Николая ул. Мироновская ул. Мостовая ул. Добрый Шлях ул. Майорова Михаила ул. Гомельская ул. Чкалова ул. Новодарницкая ул. Завальная ул. Черкасская ул. Заводская пл. Голосеевская ул. Заболотного Академика ул. Гринченко Николая ул. Василенко Николая ул. Грекова Академика ул. Ярославов Вал ул. Космодемьянской ул. Шолом-Алейхема ул. Пост-Волынская
Нас находят по поисковым запросам