Главная > Новости > На Донеччині Московський патріархат судиться за український храм

На Донеччині Московський патріархат судиться за український храм

Категория: Украина

Після того, як УПЦ Київського патріархату відбудувала 130-річний храм Вознесіння, ним зацікавився Московський патріархат.

На Донеччині триває боротьба за церкву між прихильниками Київського і Московського патріархатів.

Одну з найстаріших церков в області - 130 річний храм Вознесіння у селі Кам'янка Тельманівського району намагаються перевести під юрисдикцію Московського патріархату.

Представники МП вважають неправомірними дії 15-річної давнини, коли храми передавались місцевим релігійним громадам згідно з указом президента Леоніда Кучми, і оскаржують їх у суді.

Судове засідання у справі церкви Вознесіння в Кам'янці завершилося тим, що трійка суддів оголосила перерву для залучення третьої сторони, представників Тельманіської райдержадміністрації, аби перевірити умови передачі.

Цікаво, що УПЦ МП зацікавилася храмом лише тоді, коли його відбудували. Боротьба за храм Вознесіння триває третій місяць.

Після невдалих спроб захопити його силою, прихильники Московського патріархату подали до суду з метою опротестувати рішення облдержадміністрації 1996 року про передачу цієї церкви місцевій релігійній громаді.

Мешканка села Варвара Камарлі, яка від свого імені подала до суду, вважає, що її навмисне ввели в оману, бо вона думала, що ходить до церкви Московського патріархату. Про це у суді заявив її представник Денис Зотов.

"На території села Кам'янка, раніше це була Нова Карань, жили переселені греки, які віросповідали православ'я. А релігійна громада відносилась до російської православної церкви", - сказав Зотов.

Під час судового слухання виявилось, що місцева влада загубила документи про те, що на момент передачі церква належала державі. І це, за словами Дениса Зотова, є підставою щоб скасувати рішення про передачу церкви релігійній громаді.

Зотов отримав офіційні відповіді від райдержадміністрації і місцевого Бюро Технічної Інвентеризації, що ані власність на землю під церквою, ані сама споруда не зареєстровані. Натомість представники відповідача - Донецької облдержадміністрації наголошують, що на момент передачі церква була зареєстрована згідно із листами місцевої влади. Отже, суд вирішив перш ніж ухвалити рішення вислухати людей, які мали реєструвати церкву.

Священики Київського патріархату вважають історію з церквою у Кам'янці рейдерським захопленням.

"Зруйнований храм нікому непотрібний. Коли є готовий храм, зверніть увагу, тільки коли вже ремонт під кінець – а зараз ми швиденько приберемо його до рук! Це що – Христові діяння?", – пояснив отець Володимир (Коскін).

За словами українських священнослужителів, кажуть, що за останні кілька років це вже третій храм, який у них забирають у такий спосіб. У 2008 році росіянам вдалось перевести під свою юрисдикцію церкву у селі Новоселівка Донецької області, а також у суперечливу ситуацію потрапили дві культові споруди у Макарівському районі Київської області.

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/na-donechchini-moskovskiy-patriarhat-suditsya-za-ukrayinskiy-hram.html

Случайные улицы

ул. Севастопольская ул. Тампере ул. Волго-Донская пл. Сантьяго-де-Чили ул. Лятошинского ул. Белецкого Академика ул. Козелецкая ул. Зодчих ул. Лобачевского ул. Березняковская ул. Петрицкого Анатолия ул. Деснянская ул. Флоренции ул. Фучика Юлиуса ул. Грузинская пер. Волго-Донский ул. Закарпатская ул. Чумака Василия ул. Береговая ул. Коцюбинского Юрия пер. Жуковского Василия ул. Кроливницкого ул. Толбухина ул. Ивашкевича Ярослава ул. Институтская
Нас находят по поисковым запросам