Главная > Новости > Українці можуть не розраховувати на щасливу старість

Українці можуть не розраховувати на щасливу старість

Категория: Украина

Серед всіх суїцидів 40% припадає на людей похилого віку. За цим показником Україна знаходиться на одному з перших місць у світі.

В Україні майже в нікого в повній мірі немає передумов для щасливої старості, заявив директор Інституту геронтології імені Чеботарьова Національної академії медичних наук України, член-кореспондент НАМНУ Владислав Безруков.

"У когось є сім'я, але немає здоров'я, інші не скаржаться на самопочуття, але їх пригноблює матеріальне неблагополуччя, треті страждають від самотності. В Україні всього лише 1% літніх людей є практично здоровими", - зазначив Безруков.

Директор Інституту геронтології також повідомив, що відсоток довгожителів (90 років і старше) у світі зростає швидше, ніж в Україні.

"Тенденції такі, що відсоток 80-літніх людей збільшується швидше, ніж усього населення, так само як відсоток 60-літніх. В Україні тих, кому 60 років і старше, - 22%, а, за прогнозами ООН, у 2050 році їх буде 38% ", - додав він.

Безруков також повідомив, що той факт, що люди похилого віку відчувають себе зайвими в суспільстві, призводить до дуже сумних результатів - серед всіх суїцидів 40% припадає на людей похилого віку. "За цим сумним показником Україна знаходиться на одному з перших місць у світі", - підкреслив він.

Фахівець підкреслив, що один з ключових моментів тут - ставлення до людей похилого віку.

"Коли вчені шукали пояснення кавказького феномену довгожительства, прийшли до висновку, що один із секретів криється в тому, що там дуже шанобливо ставляться до своїх старих. У 60-ті роки минулого століття в Радянському Союзі проводилося дослідження, під час якого вивчалося і питання про ставлення до створення будинків-інтернатів для літніх людей. Саме на Кавказі всі говорили: "Це ганьба для родини, для всього роду, якщо ми віддамо рідну людину в будинок-інтернат", - зауважив Безруков.

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/ukrayinci-mozhut-ne-rozrahovuvati-na-schaslivu-starist.html

Случайные улицы

ул. Корчеватская пер. Садовый ул. Баренбойма ул. Шамрыло Тимофея ул. Жданова ул. Севастопольская ул. Вербицкого - Архитектора ул. Мишина Михаила ул. Мелиоративная ул. Комарова ул. Бучанская ул. Лебедева Академика ул. Мыльчакова ул. Нежинская ул. Витянская ул. Каменяров пр. Бажана Николая ул. Смольная пер. Несторовский ул. Смоленская ул. Тепловозная ул. Сапернр-Слободская ул. Подвысоцкого Профессора ул. Берлинского Максима ул. Закревского Николая
Нас находят по поисковым запросам