Главная > Новости > Львів вшанує пам'ять ініціатора створення дивізії "Галичина"

Львів вшанує пам'ять ініціатора створення дивізії "Галичина"

Категория: Украина

Львівська міськрада повідомила про встановлення меморіальної таблиці, присвяченої одному з ініціаторів творення дивізії "Галичина" Дмитру Паліїву.

У Львові встановлять нову меморіальну таблицю політичному діячу, герою Листопадового чину та співорганізатору дивізії "Галичина" Дмитру Паліїву.

Таблиця буде встановлена на фасаді будинку на вулиці Винниченка, 8, повідомили у прес-службі Львівської міськради.

Також там заплановано ремонт фасаду будинку та впорядкування прилеглої території.

Дозвіл на проектування, виготовлення та встановлення меморіальної таблиці отримав Всеволод Іськів, який і виступив ініціатором проекту.

Довідка: Дмитро Паліїв (1896 - 1944) з початком Першої світової війни вступив до Легіону Українських Січових Стрільців (УСС).

Був одним з організаторів Листопадового Чину 1918 року у Львові. Під час війни з поляками - четар Української Галицької Армії (УГА). Після поразки визвольних змагань брав активну участь в створенні таємної Української Військової Організації.

1928 року на виборах у Коломийщині був обраний послом до польського сейму. Під час т.зв. Пацифікації 1930 року був заарештований польською окупаційною владою разом з деякими іншими українськими послами. В 1930-33 рр. - політичний в'язень.

По виході з тюрми продожив активну журналістську і політичну діяльність і очолив партійну опозицію, що стала основою нової партії - Фронту Національної Єдности (ФНЄ).

З початком Другої світової війни і приходом до Галичини в 1939 році більшовиків Дмитро Паліїв виїхав на захід до Генеральної Губернії. Як член організації колишніх військовиків - "Молодої Громади" - утримував тісні зв'язки з Альфредом Бізанцом.

Паліїв був великим ентузіастом творення української регулярної збройної сили, і став одним з ініціаторів творення дивізії "Галичина". Загинув на полі бою під Бродами під час прориву з оточення Червоної армії в липні 1944.

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/u-lvovi-vshanuyut-pam-yat-iniciatora-stvorennya-diviziyi-ss-galichina.html

Случайные улицы

ул. Смелянская ул. Бубнова Андрея ул. Шмадта Отто ул. Армейская ул. Желябова ул. Витянская ул. Черновола Вячеслава ул. Гайсинская ул. Серкова Академика ул. Лебедева Академика ул. Костельная ул. Санаторная ул. Краснопольская ул. Горенская ул. Речная ул. Дашавская ул. Лыбедская ул. Майбороды Платона ул. Богомольца Академика ул. Пушкина ул. Грекова Академика ул. Медвинская пер. Лермонтова 1-й аллея Героев Крут пер. Стратегический
Нас находят по поисковым запросам
українських січових стрільців ініціатори створення дивізії галичина ініціатор створення української армії молода громада Паліїв