Главная > Новости > У США знайшли кіноплівку з першими дослідами впливу ЛСД на людину (відео)

У США знайшли кіноплівку з першими дослідами впливу ЛСД на людину (відео)

Категория: Наука и IT

У 1950-ті роки експерименти з вивчення впливу ЛСД на людину показували по телебаченню.

Кіноплівку з першими дослідами по впливу ЛСД виявив американський журналіст і письменник Дон Леттін. На чорно-білих кадрах можна побачити добропорядну домогосподарку, яку журналісти назвали "бабусею ЛСД".

Запис було зроблено під час експерименту з вивчення впливу ЛСД (діетіламіда лізергінової кислоти) на свідомість людини.

У середині XX століття дія цієї психоактивної речовини активно вивчалася, а серед медиків активно обговорювалося питання про її використання в психіатрії. У 1960-ті роки ЛСД набув широкого поширення серед американської молоді, що пізніше призвело до його повної заборони.

А у 1950-ті роки такі експерименти показували по телебаченню. "Я знайшов рідкісний запис 1956 року, цю передачу "Фокус на психіці" показували по каналу CBS. У ній дослідник, доктор Сідні Коен, давав речовини добровольцям у госпіталі для ветеранів у Лос-Анжелесі", - розповів дослідник.

Під час експерименту доктор Коен сидить за столом із симпатичною розсудливою домогосподаркою. Доктор розповів, що за підсумками обстеження жінка визнана "стійкою і врівноваженою". На початку досліду вона, трохи ніяковіючи, розповідає про своє самопочуття, і про те, що її чоловік працює в цьому ж госпіталі. Потім доктор пропонує їй випити рідину зі склянки.

Передача, мабуть, була побудована як учбовий фільм. Чоловічий голос за кадром пояснює: "Це склянка води, безбарвної, позбавленої смаку. В ньому одна тисячна міліграма ЛСД-25, в 600 разів легше піщинки".

Через три години пацієнтка побачить кольорові молекули повітря, світ буде наче пофарбований у незвичайні кольори, а нерухома штора раптом почне падати їй на голову. "Я бачу все навколо в кольорі. Ви можете бачити повітря... Це неймовірно... Я ніколи не бачила такої безмежної краси в житті... Все навколо таке прекрасне... чудово і жваво... Це реальність. Я не можу розповісти вам про це. Якщо ви не бачите цього, то ніколи не дізнаєтеся. Дуже шкода", - говорить пацієнтка, розглядаючи кімнату.

Доктор чемно погоджується з жінкою і просить пояснити, що вона відчуває всередині. "Усередині? У мене нічого немає всередині", - відповідає вона. Сьогодні ця жінка, ймовірно, чиясь бабуся, іронізують журналісти Daily Mail.

Після досліду на записі доктор розмовляє з філософом Джеральдом Хердом про стан свідомості, який викликає прийом ЛСД.

За словами Дона Леттіна, запис він виявив випадково, досліджуючи біографію британського письменника Олдоса Хакслі, філософа Джеральда Херда і Білла Вілсона, засновника товариства анонімних алкоголіків.

"Олдос Хакслі, який першим спробував мескалін в 1953 році і написав про це в книзі "Двері сприйняття", зацікавив Джеральда Херда можливостями психоделіків. Потім Херд звернувся до Білла Вілсона, провівши з ним ЛСД-тріп під контролем доктора Коена, можливо, в тому ж кабінеті, що ми бачимо на відео", - пояснив дослідник. Вілсон, який заснував товариство анонімних алкоголіків, вважав, що ЛСД здатен подарувати душевний підйом і допомогти в подоланні алкогольної залежності.

Источник: http://tsn.ua/nauka_it/u-ssha-znayshli-kinoplivku-z-pershimi-doslidami-vplivu-lsd-na-lyudinu-video.html

Случайные улицы

пер. Подольский пер. Ясный ул. Божков Яр ул. Ереванская пер. Козловского Ивана ул. Ушакова Адмирала ул. Котельникова Михаила пер. Бурмистенко ул. Чумака Василия ул. Нестерова ул. Перспективная пл. Волгоградская ул. Хорива ул. Фестивальная ул. Толстого Льва пер. Харьковский ул. Кавказская ул. Глебова ул. Калинина ул. Машиноcтроительная бульв. Высоцкого Владимира пл. Бессарабская ул. Рабочая ул. Рыбная ул. Пика Вильгельма
Нас находят по поисковым запросам
шкода від лсд