Главная > Новости > На базі Ford Escape створили автомобіль для сліпих

На базі Ford Escape створили автомобіль для сліпих

Категория: Наука и IT

Марк Ріккобоно, один з керівників федерації сліпих, за кермом машини без сторонньої допомоги зміг подолати 2,4 кілометра на гоночному треку

Національна федерація сліпих США (NFB) продемонструвала версію гібридного автомобіля Ford Escape, підготовлену спеціально для незрячих водіїв Політехнічним інститутом Вірджінії.

Марк Ріккобоно, один з керівників NFB, за кермом цієї машини без сторонньої допомоги зміг подолати 2,4 кілометра на гоночному треку Daytona International Speedway, успішно об'їжджаючи всі перешкоди.

Зокрема, Ріккобоно зміг успішно проїхати на автомобілі для сліпих кілька поворотів, а також уникнути не тільки тих перешкод, які були встановлені заздалегідь, але й ті, які виникали перед машиною несподівано. Їх "викидали" на шляху "Ескейп" в довільному порядку з мінівена, який йшов попереду. Після цього сліпий водій зміг обігнати цей мінівен, не зробивши аварії.

Як повідомляється, гібридний кросовер обладнаний спеціальними лазерними датчиками, які передають інформацію в комп'ютер, що створює тривимірну картинку навколишнього простору.

Орієнтуючись на ці дані, система надає водієві інформацію про напрямок руху за допомогою особливих інтерфейсів, розроблених спеціально для незрячих людей. Наприклад, про направлення повороту рульового колеса водій дізнається завдяки вібруючим рукавичкам, а аналогічна підкладка на кріслі вказує, коли необхідно збільшити швидкість, коли її скинути і коли повністю зупинитися.

Раніше також повідомлялося, що потрібний напрямок руху комп'ютер буде дублювати голосовими командами, а точний кут повороту керма можна буде визначити за рахунок спеціальних звукових сигналів.

Розробка автомобіля для сліпих водіїв ведеться з 2004 року, проте тільки зараз вона була застосована на серійній машині і пройшла перші випробування. Чи з'явиться аналогічне транспортний засіб у серії поки не відомо - для того, щоб незрячі водії змогли сісти за кермо доведеться змінити відповідні законодавчі акти, які забороняють їм управляти автомобілями на дорогах загального користування.

Источник: http://tsn.ua/nauka_it/na-bazi-ford-escape-stvorili-avtomobil-dlya-slipih.html

Случайные улицы

ул. Комарова пер. Охтырский ул. Корчеватская ул. Покровская ул. Березневая ул. Мичурина ул. Невская ул. Подвысоцкого Профессора ул. Мельникова ул. Раевского Николая ул. Горловская ул. Солнечная пер. Садовый 1-й ул. Дружковская ул. Сосниных Семьи ул. Братская ул. Водогонная ул. Муромская ул. Осокорская ул. Кунанбаева Абая ул. Сухумская ул. Сеноманская ул. Маркса Карла ул. Елочная пл. Луначарского
Нас находят по поисковым запросам