Главная > Новости > Російська горілка "святкує" День народження

Російська горілка "святкує" День народження

Категория: Безумное и интересное

Цього дня Менделєєв захистив свою знамениту докторську дисертацію - "Про з'єднання спирту з водою".

Подія, що стала причиною неформального встановлення Дня народження горілки, сталася 31 січня 1865 року.

У цей день у Петербурзі Дмитро Іванович Менделєєв захистив свою знамениту докторську дисертацію - "Про з'єднання спирту з водою" - над якою працював у 1863-64 роках. Дисертація зберігається в музеї великого вченого - у Санкт-Петербурзькому державному університеті.

Метою роботи було вивчення питомих ваг розчинів спирт + вода в залежності від концентрації цих розчинів і температури. Іншими словами, дослідження питомої ваги сумішей проводилися при різних температурах і концентраціях, починаючи від безводного спирту до розчину в 50 вагових% і далі до 0%.

В 4 і 5 розділах дисертації, названих, відповідно, "Про найбільший стиск, що відбувається при взаємному розчиненні безводного спирту та води" і "Про зміну питомої ваги при з'єднання спирту з водою", йдеться про результати дослідження водно-спиртових розчинів, у тому числі з концентрацією 33,4 вагових% або 40 об'ємних%.

Цілком очевидно, що ні про фізіологічний, ні про біохімічний вплив досліджуваних систем на живий організм не говориться ні слова.

Проте, деякі джерела повідомляють, що біле хлібне вино привезли в Росію зі Скандинавії у 16 столітті, інші - що на 100 років раніше, з Генуї. Є відомості і про те, що на Русі міцні напої вживали вже в 11-12 століттях.

Источник: http://tsn.ua/tsikavinki/rosiyska-gorilka-svyatkuye-den-narodzhennya.html

Случайные улицы

ул. Потехина Полковника ул. Потебни Академика аллея Героев Крут ул. Пушкинская спуск Андреевский ул. Орловская ул. Осенняя ул. Барбюса Анри пл. Луначарского ул. Медвинская ул. Теремковская ул. Геофизиков ул. Речная ул. Гомельская ул. Нижнеключевая пер. Котовского ул. Сигнальная ул. Лютеранская ул. Белорусская ул. Сортировочная ул. Кривоноса Максима ул. Навашина Академика ул. Бахмачская ул. Глубочицкая ул. Гагарина Юрия
Нас находят по поисковым запросам
російска горілка горілка дисертації зєднання спирту з водою