Главная > Новости > Єгиптяни кидаються під танки: соратники Мубарака пішли у відставку

Єгиптяни кидаються під танки: соратники Мубарака пішли у відставку

Категория: Мир

Все керівництво правлячої партії Єгипту разом із сином президента пішло у відставку. Єгиптяни продовжують протестувати, вимагаючи відставки самого Мубарака.

У Єгипті керівництво правлячої Національно-демокартичної партії, включаючи сина президента країни Гамаля Мубарака, в суботу 5 лютого подало у відставку.

Зокрема, свої посади залишили генеральний секретар партії Сафуат аш-Шериф, а також син президента Гамаль Мубарак, який очолював у правлячій партії політичний комітет.

У різних джерелах стверджувалося також, що з поста глави Національно-демократичної партії пішов і сам президент Хосні Мубарак, проте ця інформація не підтвердилася.

Новим генсеком НДП був призначений відомий єгипетський політик Хусам Бадраві, який очолював реформаторське крило в правлячій партії. Він буде також виконувати обов'язки секретаря партії з політичних питань - цим до 25 січня займався Гамаль Мубарак, син президента Хосні Мубарака.

Барадві, поряд із головою правління інформаційного холдингу "Аль-Ахрам" Абдель-Монем Саїдом і новим міністром фінансів Саміром Радваном, послідовно виступав за проведення політичних і економічних реформ в країні, скасування надзвичайного стану, чинного вже 30 років.

Одночасно від займаних посад були звільнені і деякі інші багаторічні керівники правлячої партії. Подав у відставку виконавчий комітет НДП.

Нагадаємо, влада Єгипту, де проходять масові антиурядові акції, пом'якшила умови комендантської години в столиці і заявила, що не буде застосовувати силу проти тих, хто його порушить.

Зараз десятки тисяч людей зібралися на цій площі в центрі Каїра із закликами до президента країни Хосні Мубараку покинути свій пост. Акції протесту проти влади в Єгипті почалися ще 25 січня, вони переросли в масові безлади, зіткнення спочатку з поліцією, а потім і між прихильниками і супротивниками правлячого режиму. У країні почалися погроми і пограбування.

Минула п'ятниця була названа "днем прощання з Хосні Мубараком". Однак президент Єгипту не поспішає подавати у відставку.

Повідомлялося, що на площі Тахрір у Каїрі зібралися понад одного мільйона осіб. Акції протесту пройшли в інших містах. У місті аль-Мансурі в акціях протесту взяли участь близько півмільйона людей, у Рафаху - 50 тисяч.

У четвер 3 лютого президент Єгипту Хосні Мубарак заявив, що не може зараз піти зі своєї посади, так як країна зануриться в хаос.

За даними ООН, загальна кількість жертв єгипетських заворушень перевищила 300 осіб. Йдеться про кількість загиблих за 10 днів зіткнень в Каїрі, Суеці, Ісмаїлії, Олександрії та в інших містах. Міністерство охорони здоров'я Єгипту не підтверджує і не спростовує цю інформацію.

Всі ЗМІ відзначають численні випадки нападів на журналістів та арештів представників зарубіжних медіа в Каїрі і в інших єгипетських містах. Місцеві жителі - як правило, прихильники, а не супротивники режиму Мубарака - нападали на іноземних журналістів, били їх, відбирали апаратуру.

Источник: http://tsn.ua/svit/yegiptyani-kidayutsya-pid-tanki-soratniki-mubaraka-pishli-u-vidstavku.html

Случайные улицы

пер. Суворова ул. Лодыгина ул. Кулибина ул. Линейная пер. Фанерный пер. Советский ул. Севастопольская шоссе Чапаевское ул. Мартиросяна ул. Стратонавтов ул. Хвойки Викентия ул. Кондукторская пл. Героев Бреста ул. Мелиоративная ул. Гагарина Юрия ул. Милославская ул. Челюскинцев ул. Ужвий Наталии ул. Дружбы ул. Бережанская ул. Рогнединская ул. Гоголя пер. Верхний ул. Тургеневская ул. Пирятинская
Нас находят по поисковым запросам