Главная > Новости > Сейсмологи про ймовірність землетрусу в Україні: це може статися, коли завгодно

Сейсмологи про ймовірність землетрусу в Україні: це може статися, коли завгодно

Категория: Украина

Землетрус із магнітудою 5 на більшості території України стається раз на 100 років, 6-бальний – раз у 5 тисяч. Однак ніхто не може сказати, чи це станеться завтра, чи через 5 тисяч років.

Сейсмологи прогнозують, що землетрус в Японії, який призвів до зміщення земної осі майже на 10 сантиметрів, призведе до зростання кількості землетрусів, виверджень вулканів та цунамі, зміни клімату, до потемніння атмосфери і зменшення сонячного тепла.

ТСН з'ясував, чи може таке статися в Україні, і якщо так - то в яких масштабах.

Єдина у Києві сеймостанція розташована у підвалі, щоб чутлива апаратура не реагувала на проїзд автомашин. Найімовірніше, що тут можуть зафіксувати – це поштовхи з Румунії, із так званої зони Вранчо. Вони можуть дійти й до Києва: поштовхи можуть сягнути 5-6 балів. А тим, хто на кордоні з Румунією, може бути ще гірше.

У Києві завжди орієнтувались на те, що максимально можливий землетрус тут буде з магнітудою 6. Відповідньо до цього й будувалися будинки. Нові будинки – міцніші. Вони можуть витримати і 7-ми бальний землетрус, каже будівельник, але ймовірність такого землетрусу – маленька.

Карта в інституті геофізики свідчить про те, землетрус із магнітудою 5 - на більшості території України стається раз на 100 років. 6-бальний – раз у 5 тисяч. Від таких поштовхів будинки не падають, якщо вони не геть старі і не стоять на пісках.

Сейсмологи зазначають, що підготуватись до землетрусу практично неможливо, оскільки він не піддається прогнозу. Ніхто не може сказати, чи це станеться завтра, чи через 5 тисяч років.

У Криму сейсмоактивність - одна з найвищих в Україні. У цьому регіонів 7-бальний землетрус може статися раз у 5 тисяч років.

Источник: http://tsn.ua/ukrayina/seysmologi-pro-mozhliviy-zemletrus-v-ukrayini-ce-mozhe-statisya-koli-zavgodno.html

Случайные улицы

ул. Уборевича Командарма ул. Профсоюзная ул. Заднепровского Михаила ул. Степанченко Василия ул. Лесозащитная пер. Садовый ул. Белорусская пер. Козловского Ивана шоссе Столичное ул. Черноморская пер. Коллекторный ул. Ставропольская ул. Трухановская ул. Редутная шоссе Харьковское ул. Соловьиная ул. Кобзарская ул. Щекавицкая ул. Новополевая ул. Черновола Вячеслава пр. Григоренко Петра ул. Калинина ул. Пуща-Водицкая ул. Донца Михаила ул. Окипной Раисы
Нас находят по поисковым запросам
ймовірність цунамі в україні ймовірність землетрусів в україні ймовірність землетрусів на території україни ймовірність землетрусів ймовірність-це