Главная > Новости > Нейрофізіологи навчилися робити з боязких мишей хоробрих

Нейрофізіологи навчилися робити з боязких мишей хоробрих

Категория: Наука и IT

Американські вчені змогли досягти того, аби піддослідні миші сповнювалися хоробрості, - чи навпаки, зі страху забивалися в куток.

Нейрофізіологи навчилися управляти обережністю і занепокоєнням у мишей. Виявилося, що у формуванні почуття невизначеної небезпеки і тривоги головну роль відіграє мигдалеподібне тіло, або амігдала.

Амігдала - парна структура, розташована глибоко всередині півкуль головного мозку – відіграє у ссавців роль колектора-розподільника емоцій. Вона відповідає за обробку та інтерпретацію сигналів задоволення, розчарування, страху, тривоги, переляку тощо. Від її роботи залежить адекватна реакція тварини на той чи інший подразник.

Учені з Дослідницького інституту Говарда Хьюза і Стенфордського університету (обидва - США) зацікавилися тим, як амігдала формує почуття неспокою і тривоги. Адже, на відміну від переляку і реакції втечі, у разі занепокоєння і тривожності відсутнє конкретне і зриме джерело небезпеки.

Дослідники сконструювали світлочутливий білок, який вбудовувався в мембрану клітин і міг збуджувати нервові клітини у відповідь на світловий подразник (світловий електрод, введений в мозок лабораторним мишам).

Вченим вдалося домогтися присутності білка в суворо визначених ділянках нервових шляхів у головному мозку. З'ясувалося, що за стан тривоги і занепокоєння відповідають нервові волокна, які з'єднують базолатеральну частину амігдали з її центром.

Нормальні миші уникають відкритих просторів, де їх легко зловити і з'їсти, і вважають за краще ховатися в щілинах. Але як тільки у лабораторних мишей порушували згаданий нервовий шлях між двома зонами амігдали, вони сповнювалися хоробрості і виходили досліджувати околиці. У зворотному експерименті, коли цей нервовий шлях пригнічувався у порівнянні з нормою ще сильніше, миші взагалі втрачали бажання змінювати місця.

У природі, коли тваринам постійно потрібно "страхуватися", щоб вижити, саме амігдала оцінює ступінь загрози і додає або позбавляє тривожності у поведінці. При цьому дослідники підкреслюють, що не слід прямо переносити їхні лабораторні дані на клінічні симптоми людини, оскільки причини людської тривожності можуть бути на порядок складнішими.

Источник: http://tsn.ua/nauka_it/neyrofiziologi-navchilisya-robiti-z-boyazkih-mishey-horobrih.html

Случайные улицы

ул. Рыбалко Маршала ул. Ольжича ул. Нижний Вал ул. Грушевского Михаила ул. Нестерова спуск Днепровский ул. Мыльчакова ул. Красногвардейская пер. Делегатский ул. Островная ул. Набережно-Корчеватская ул. Кричевского Федора ул. Тверская пер. Жуковского Василия ул. Закревского Николая ул. Щекавицкая ул. Переяславская ул. Бучанская ул. Полесская ул. Введенская ул. Некрасовская пл. Сантьяго-де-Чили ул. Бажова ул. Цулукидзе ул. Винницкая
Нас находят по поисковым запросам