Главная > Новости > В Україні бензин продаватимуть з "акцизною маркою"

В Україні бензин продаватимуть з "акцизною маркою"

Категория: Финансы

Верховна Рада ухвалила законопроект, за яким увесь бензин, що законно продається (а значить і відповідає держстандартам), і дизпаливо мають бути маркованими спеціальними хімсполуками. Це щось на зразок порошку, який розчиняється в паливі, не міняючи його характеристик.

Такий маркер повинні під суворим контролем продавати трейдерам в органах податкової, потім на спеціально атестованих нафтобазах маркер додаватимуть у бензин або дизель, пише Сегодня.

З'ясувати, чи є в конкретному бензині маркер, споживачам не вдасться. Але державі він дасть облік сплати акцизів, адже продавці "самопальної" бодяги нічого до бюджету не платять.

За розрахунками автора законопроекту Михайла Полянчича (НУНС), маркування дасть до бюджету понад мільярд гривен за рік. "У 72 країнах застосовується такий механізм, - стверджує нардеп. - В Україні, де 20-30% палива - фальсифікат і контрабанда, така міра украй потрібна. Наприклад, в Уганді після введення маркування доля фальсифікату впала з 25% до 5%".

У Мінфіні, правда, підрахували, що це підвищить ціну літра бензину на 8 коп., а дизпаливо - на 6 коп. Проте Полянчич говорить, що паливо подорожчати не повинне, тому що витрати на маркування підуть за рахунок акцизного збору. Штрафи за порушення - величезні: наприклад, за виготовлення фальсифікату - 500 тис. грн. Зараз таких санкцій немає.

Источник: http://tsn.ua/groshi/v-ukrayini-benzin-prodavatimut-z-akciznoyu-markoyu.html

Случайные улицы

ул. Кавказская ул. Пражская пл. Франко Ивана ул. Краснодонская пер. Рыльский ул. Красноткацкая ул. Залесная ул. Флоренции пер. Бакинский ул. Космодемьянской ул. Уссурийская ул. Орлика Филиппа пл. Ботаническая ул. Софиевская ул. Светлогорская ул. Фроловская пл. Новороссийская ул. Шевцова Ивана ул. Планерная пр. Ватутина Генерала пер. Карельский ул. Балаклеевская пер. Бестужева Александра ул. Промышленная шоссе Бориспольское шоссе
Нас находят по поисковым запросам